Monstrum (2008)

Film, ktorý sa tvári ako jednoduchý príbeh mladých ľudí v NY, so snahou "všetko si natočíme ručnou kamerou online". Tento novovyužívaný výrazový prostriedok v tomto filme kupodivu neprekáža, a nakoniec táto online kamera vylepšuje celkové hodnotenie filmu. Príšera, ako vystrihnutá so starých filmov, desí celý Manhattan a vďaka dobrému scenáru a réžii filmu Vás tento teror pohltí a celý príbeh prežijete, aj vďaka kvalitnému zvuku, ako v reálnom svete. Pre tieto spomenuté kladné hodnotenia je tento film možné vidieť opakovane i mnoho-mnohokrát.

Bitevní loď (2012)

Ako správny fanúšik sci-fi filmov som si s chuťou pozrel tento akčný film. V ňom, okrem prvých pár minút, nemáte šancu zaspať. Uzemní Vás hluk zbraní, prestrelených oceľových plášťov lodí a iných bojových strojov, ktorý sa takmer ani na chvíľu nezastavil. Miestami máte pocit, že je to boj o Pearl Harbour s mimozemskými votrelcami, ktorých sme už videli v Transformeroch. V tomto príbehu však stačí len 1 bojová loď US Army s podporou troch pešiakov na súši a tvrdý boj môže začať. Film je dobre natočený po vizuálnej stránke a kvalita detailov zvukových efektov je takmer 100 %-tná. Samotný príbeh už však neočarí, ale čo sa vlastne dá čakať od filmu, kde ide len o jedno - záchrana ľudstva pred mimozemšťanmi a to ešte aj v malom priestore na mori.

Ghost Rider 2 (2011)

Tento sci-fi akčný film (alebo ak chcete fantasy, ako je uvedené v hlavičke), určite do žumpy nepatrí. Rozhodne mu nemožno uprieť snahu tvorcov o akčnosť a kvalitné spracovanie trikových záberov, dokonca aj herci sa snažili podať maximum (s výnimkou niektorých scén s NC). Ak by tento film netočili v podivných scenériách Rumunska, alebo kde sa vlastne natáčalo, určite by to vylepšilo vizuál filmu. Príbeh je veľmi jednoduchý a priamočiarý, teda predvídateľný a určite nikto nečakal, že "zlo" porazí "dobro". Podľa odozvy diváckej verejnosti môžeme očakávať aj pokračovanie, pretože záverečná scéna skončila tam, kde sa dajú očakávať nové problémy hlavných hrdinov. Ak však chce niekto vidieť odpad sci-fi akčného filmu, doporučujem film Misia s El Griecom.

Prometheus (2012)

Vizuál 100 %, herecké výkony 90 %, scenár 80 %, celkovo 90 %. Skvelý film, ku ktorému sa rád vrátim a rád si ho pozriem aj doma, keď sa objaví na DVD alebo BD. Napriek negatívnym reakciám, ktoré sprevádzajú tento film, si myslím, že kultovka ALIEN má zodpovedajúci prequel, ktorého dej ani iný nemôže byť. A vizuál je reálny, na rozdiel od Avatara. Thank You Mr. Scott.