Absolvent (1967)

Romanticko-komický film o mladom človeku, ktorý si myslí, že jeho život je veľký omyl, no potom sa neskutočne zamiluje...Na začiatku spoznávame Bena, mladého absolventa univerzity, ktorý má strach o svoju budúcnosť. Je roztomilo nervózny, najmä keď sa ho pokúša zviesť pani Robinsonová. Vo filme zaznejú známe hity Simona a Gurfunkela, napr. Mrs. Robinson. Tá hudba sa mi strašne páčila, okrem nej aj herci boli skvelí (najmä Dustin). (a čím viac nad tým filmom rozmýšľam, tým viac ho mám rada). Take it easy:-)

Adamova jablka (2005)

Tento film bol pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Skvelý výber hercov, zaujímavý príbeh, trochu humoru, to všetko stačilo, aby som od filmu neodtrhla oči. Skvele som sa ním pripravila na dánsku kinematografiu, ktorú budem teraz trochu viac sledovať. A to množstvo symbolov a konotácií, ktoré tento film ponúka, ma tiež zaujali, presne film pre mňa. Ani na chvíľu som sa nenudila a myslím, že charaktery postáv boli výborne zvolené. A veľmi som bola zvedavá, či ten koláč Adam nakoniec upečie...ako málo stačí, aby bol divák filmom úplne pohltený :)

A máme, co jsme chtěli (2023)

Ďalšia komédia z doby komunizmu, vtipné momenty striedajú tragické udalosti, odohrávajúce sa v jednej rodine, takmer celý film v jednom byte. Zaujímavé je sledovať kostýmy, zariadenie bytu, takisto soundtrack, ktorý nás prenesie do 90.rokov. Historické udalosti sú tu zobrazené dokumentárne, čo umocňuje autentickosť a zasadzuje nás do presne vymedzeného času, kedy sa lámal rok 1992/93 a vznikla naša republika ako aj Česká.

Amer (2009)

Experimentálno-naratívny film, v ktorom však bolo viac experimentu ako deju. Občasné zdĺhavé zábery neboli pre mňa na škodu, to skôr zážitky so samovoľne sa plniacou vaňou, hrebeňové orgie a podobné veci, ale inak súhlasím s tým, že to bol vizuálny zážitok, ktorý ma vedel vcucnúť do seba.

Americká krása (1999)

Tak tento film šiel trochu mimo mňa. Možno by som dala ešte menej hviezd. Bolo to také chladné a rozvláčne.

Americký X Factor (2011) (pořad)

Prehnané emócie, na city hrajúci ľudia, hraná realita. Občasný výskyt talentov.

Andaluský pes (1929)

Videla som verziu s hudbou od Niny Simon a musím povedať, že to bol celkom zážitok. Nemôžem hodnotiť inak, než plným počtom, lebo keď chcem demonštrovať, o čom je surrealizmus, stačí, ak pustím tento film. Je v ňom podstata toho, čo tento umelecký smer priniesol do dejín umenia. Salvádor Dalí je very good.

Andy Warhol – americký sen (2023)

Andy Warhol nebol Slovák, bol to Američan s rusínskymi koreňmi. Hoci sa v rodnej dedinke jeho rodičov nachádza tabuľa s nápisom Miková - Rodná dedina rodičov Andyho Warhola, on sám sa narodil až v Pittsburgu a nikdy na Slovensku nebol.

Arthème avale sa clarinette (1912)

Tak vidno, že ľudia boli blázniví odjakživa. Aj v roku 1912 radi natáčali filmy tzv. o hocičom, len aby bola zábava. Tento námet je skutočne groteskný a absurdný. Herec s klarinetom už od začiatku nejako kyvotavo chodil, len som pozerala, že ako vôbec môže niekto chodiť po pätách. A záver famózny. Hlavne to umývanie hlavy v kýbli dolu hlavou. http://www.youtube.com/watch?v=cb3Rurdahk8