Sto hřebů (2007)

Než na některé myšlenky zapomenu, tak bych si je sem z dovolením uložil. Knihy by neměly být jedinými nositely moudrostí, ale také lidé; na posledním soudu by se měl vedle hříšníků zodpovídat i Bůh, a to za to, že dovolil tak obrovské utrpení, kterým někteří lidé museli projít. Také by se měl zodpovídat za to, že dovolil, aby jeho jménem byly páchány krutosti nevídané.

Sybil (2007) (TV film)

Nebyl to zase až takový propadák. Dějově sice né moc zajímavé, ale myslím, že hlavní představitelka odehrála svoji roli velice dobře. K zamyšlení je na tomto filmu především fakt, že lidský mozek je nevyzpytatelný a neprobádaný, a nikdy nevíte jak se zachová v reakci na konkrétní situaci. Každý totiž může reagovat jinak - jedinečně.

Ten Inch Hero (2007)

Měl bych napsat něco hodně milého, protože se určitě jednalo o příjemný a optimismem protkaný film, který nemůže nikoho urazit. Svedl jsem úporný vnitřní boj o to, zda dát tři nebo čtyři hvězdičky. Rozum mi říkal - "hele vole, vždyť je to červená knihovna po americku, nereálný, člověka lakující a oblbující film o slušném světě a hodných lidech, kterých je stejně hrozně málo" . Srdce se však vzpíralo a říkalo - "proboha alespoň si připusť, že mohou existovat i hodní a slušní lidé, kteří si rozumí a dokáží si i vzájemně nezištně pomoci ". Nedal jsem na rozum, upřednostnil cit, a proto ode mě sice slabší, ale přesto 4 * .

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Dovedete si představit svět složený pouze z "bouchačů" a "osudových krásek" ? To by musela být strašná nuda. Proto musí existovat i jiná skupinka lidí - intelektuálové, kteří mají své hodnoty trochu jinde, kteří dlouho nevyrostou z dětských kalhot, mají problémy ze seznamováním, z rodinou, ale můžete si být jistí, že nám přinesou spoustu zajímavého. Když mezi tyto intelektuály dáte krásnou a praktickou ženu - vznikne výborný seriál TEORIE VELKÉHO TŘESKU. Líbilo a moc - 5*. Při průběžném sledování 4 řady musím doplnit svůj komentář. Měl jsem obavu, že navýšení počtu postav o dámské protějšky trochu seriál znehodnotí, ale nestalo se, a proto i nadále nadšeně seriál sleduji a těším se na každý další díl.

Touha, opatrnost (2007)

Neříkejte to na mě. Normálně bych dal 3, ale za ty zajímavé erotické scény musím jednu přidat. Jinak film na mě dýchl mírně ponurou atmosférou bývalého režimu, okořeněnou čínskou pečlivostí a mojím lehkým nepochopením orientální mentality. Slušně odvedené filmové dílko.

Vánoční přání (2007) (TV film)

Hezký film, ale jeho atmosféra na mne tak nějak nezabrala. Již dopředu jsem věděl, jak vše dopadne. Osoby a jejich charaktery byly průhledné jako čiré sklo a do toho všeho to dýchalo americkou "zemí splněných přání". Nebyl to špatný film, ale dalek od reality, proto ode mě silnější 2.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Po shlédnutí tohoto filmu se mě v hlavě vyrojily různé otázky, na které bych možná ani nechtěl znát odpovědi. Existuje ve světě něco, co by lidé za peníze neudělali ? Jakou cenu má vlastně lidský život ? Co je to morálka ? Kde jsou hranice lidské chamtivosti ? Děsím se toho, že s podobnými projekty přijde nějaký koumák od nás, aby dokázal jak jsme světoví. Film, který ukazuje brutalitu, chamtivost, zradu, ode mě nemůže očekávat více než 2 *.

32A (2007)

Křehký film o dospívání mladé dívky, který si na nic nehraje a ukazuje život v reálných dimenzích i s problémy které přináší. Trochu mě to připomnělo život v ČR před 30 lety - samozřejmě s výjímkou katolické školy astejnokrojů, které žáci museli nosit. Hezky vybraná hlavní představitelka, slušný příběh - pro mne 3,5.

88 minut (2007)

Vůbec to nebyl špatný film. Nebudu psát o kladech, ale zaměřím se na drobné nedostatky, které mě v tomto filmu rušily. Příliš mnoho náhod, které i přes dokonalé naplánování zločinecké akce jsou nedůvěryhodné. Staré a ohrané téma zločince a jeho "bláznivých" fanynek, které jsou pro jeho údajnou nevinu schopny i zabíjet. Na špičkového psychologa hodně slabé argumenty a absence silnějších emocí. Pro mě slabší 3.

Andělé slunce (2006)

Dle mého názoru jde o film, který je o něco lepší než Město bohů / možná větší bezvýchodností držených žen /. Je zde názorně ukázáno, kam až může bída dovést některé rodiče. Opakuji se, ale musím - "doufám, že se tohoto v naší demokratické společnosti nedočkáme" ... bohužel to ukáže až čas. Silnější 4.