Šest dní, sedm nocí (1998)

Trochu naivní, ale pobavil jsem se. A o tom to přece je, že? Věřit a doufat v tu pravou lásku je nezbytné. Že ji můžete potkat na nejroztodivnějších místech, tomu lze také uvěřit. Jenom ti námořní lupiči byli docela trapní. Slušné 3. P.S. Anne Heche má sice malé, ale roztomilé ... .

Bod zlomu (1991)

Bezvadný film u kterého se potýkám s rozporuplnými pocity. Na jedné straně ukázka jak lze dosáhnout absolutní svobody, na druhé však postoj k tomu jakými prostředky ?! Obdivuji to obětování všeho pro naplnění svého snu a zároveň z toho mám strach. Pro mě film za lepší 4.

Policajtka (2001)

Film, který hraje na city diváků. Řeší totiž dva problémy, které se možná dotýkají více lidí, než jsme si ochotni připustit. Přesto mě to však vůbec nevadilo ! Naopak - zkuste si položit otázky. Je lepší trpět domácí násilí, nebo se mu postavit ? Je lehčí vyrovnat se ze ztráou rodiny, nebo žádnou nemít ? Kvalitní herci, slušný scénář - pro mě silnější 3.

Nico - víc než zákon (1988)

Steven Seagal ve své nejlepší formě - teda myslím bojové. Jinak po herecké stránce slaboučké a i dějově nic moc. Takže ty dvě hvězdičky pouze za akčnost a důvěryhodnost popisu práce policie.

Božský Evan (2007)

Bůh ochraňuj Ameriku. Teda co všechno ti "amíci" nenatočí, aby dostali z lidí nějakou tu korunu. Tenhle film byl trapný, bez slušného nápadu, takže hvězdičku mohu dát pouze za Lauren Graham a za to, že film mě vcelku nijak neurazil.

Dobrý voják Švejk (1956)

Proč je Jaroslav Hašek tak vysoce ceněn? Protože ukázal jednu z možných cest jak přežít v tomto utrpení na Zemi. Šašky měli přece i králové, a né vždy to museli být "hlupáci" - ba právě naopak. Souhlasím z uživateli, kteří píší, že se jedná o nejzdařilejší zfilmování tohoto díla.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Jeden z mála filmů, kde mě nevadil Luděk Sobota, kterého jako herce absolutně neuznávám. Jinak výborná komedie z kvalitním scénářem, hezkou Martou Vančurovou a skvělým MUDr.Chocholouškem. Příjemně jsem se bavil, a od toho přece komedie jsou, né ???

Moderní doba (1936)

Zřejmě bych to neměl hodnotit, protože tento film jsem viděl snad před 30 lety, ale neodpustím si to ! Proč mám takový dojem, že náš lid byl vržen do doby nápadně se podobající té, v které se odehrává Chaplinův film ? Pouze můj názor ... .

Nebezpečný cíl (2008)

Nezpochybňuji kvalitní herecký výkon Nicolase Cage, ale z tohoto filmu nešlo vytřískat více. Přišlo mě to jako docela slušná "vykrádačka" filmů z podobnou tématikou nájemných vrahů, navíc trapně okořeněné romantickým splanutím hlavního představitele k hluchoněmé dívce. Do toho ještě porozumění z kurýrem, kteří jsou jinak k likvidaci, jeho zaučování a vrcholem bylo závěrečné vystřílení všech "lumpíků". Prostě na více než 2 to nebylo.

Druhá řada (2002) (TV film)

Mám rád filmy ze sportovního prostředí, ale nemám rád, pokud ze mě dělají PITOMCE. To jsem bohužel často cítil při sledování tohoto filmu. Těžko mě totiž někdo přesvědčí, že kluk který zakopává o vlastní nohy se najednou "ze dne na den" stane borcem, který se bez problémů vyhne několika profíkům. Bohužel takových momentů nabízí tento film více - proto u mě 2.