Viník (2021)

Vôbec to nebolo zlé. Originál som nevidel. Jake vynikajuci herecky vykon, fajné zvraty v deji filmu a slušná atmosferická hudba. Za mna na jeden večer fajn :)

K zemi hleď! (2021)

Volovina, ale nesie pekné poslanie akí sme skazení :) Ťažká haluz tento film. Ktovie ako by to bolo keby sa to naozaj stane :) mimo prehnaných ťahov by tam moc rozdielov myslím nebolo.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Pre fanúšikov povinná jazda :) skvelé spomienky a vtipné scénky :) Myslím že poctivé a aj keby to malo 5 hodín s radosťou na to pozerám, pretože to bol kus môjho života :)

Libertas (2020)

Dalo to práce, to je vidieť. Trošku mi chýba vysvetlenie pojmov pre začiatočníkov. Tým samozrejme nie som a preto dávam plnú pálku hviezdičiek. Výborná kamera, strih aj hudba. O tom s kým sú rozhovory ani nebudem hovoriť. To je TOP výber. Díky za toto a viac takýchto dokumentov :)

Armageddon (1998)

Zaujímavé. Ja som tento film ešte nekomentoval? Napísal by som hotovú knihu, ale tú by nikto nečítal. Takže to len zhrniem. Jeden za najlepšie natočených filmov svojej doby. Do detailu prepracovaný každý kúsok scenáru. Perfektne vybraní herci, skvelé hlášky, famózna hudba a uveriteľné slzy. Toto je film, ktorý má všetko. A ja som ho videl snáď už 1000 krát. Napriek tomu som v ňom nenašiel žiadnu chybu. Ďakujem za tento počin môjho mládí, na ktorom som vyrastal a s kamarátmi sme sa hrali na sídlisku na raketoplány Freedom a Independence. Klaniam sa, aj po 22 rokoch stále vynikajúce. Armaggedon, Con Air, FaceOff, Skála a Twister sú pre mňa dokonalé diela navždy zavŕtané vo mne a mojich spomienkach z detstva kedy sa točili naozaj kvalitné filmy. Dnes už máločo tak prekvapí. Ďakujem Michael Bay!

Případ Collini (2019)

Slušná drama zo súdneho prostredia. Franco Nero a pán "fakju" profesor vynikajuce herecke vykony. Silny pribeh, postupoval by som rovnako v prípade Coliniho.

Konečně doma (2015)

Vynikajuci a mily animak s posolstvom :)

Zemětřesení (2018)

Tak toto sa len tak často nevidí. Nielenže bol prvý diel prekvapením roka, ale druhý diel sa poctivo drží v rovine napätia a prináša ešte viac dramatický zážitok navyše s unikátnymi efektami. Hollywood môže závidieť. Emmerich by bol smutný. On by to síce dokázal ale s desaťnásobným rozpočtom. Vynikajúci príbeh s nervydrásajúcou poslednou tretinou kedy som zabudol dýchať a zastavil sa mi tep. Pre mňa na to, že to je európsky snímok o jednu * navyše. Takže dávam 5*

Le Mans '66 (2019)

Veľmi pekne zahraný filmík a slušne dobovo natočený. Napriek tomu sa podľa môjho subjektívneho úsudku jedná o priemer a veruže to neprekonalo Rivalov. Výborný príbeh a hlavne aj pointa, kde človek vidí v akých rokoch !SPOILER! sa dokázala kúpiť výhra !SPILER KONIEC!

Spotlight (2015)

Neviem prečo ma tak neoslovil, ale tento film je pre mňa čistý priemer navyše docela nudný a zdĺhavý. Téma zaujímavá, to že to je podľa skutočnosti je jasné ako facka, ale celkovo mi to prišlo nemastné neslané. Ale chápem že sa to takto udialo a musí to takto byť podané. Na to aký protiúder urobí Cirkev som čakal celé dve hodiny a nič...škoda. Oskara za scenár a herecké výkony OK, inak nie. Boli toho roku aj lepšie počiny. Každopádne potešila ma prítomnosť Jacka Frosta (Michael Keaton) :) och ale starneme...