Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Imaginární přátelé (2024)

John si sice natočil film pro svoje děti, ale příště by mu u toho měl někdo radit. Nevím moc, co si zde mám myslet, film je to takový všelijaký (od všeho něco). Hodně mu chybí nějaký řád, směr, logika a celé je to takové naházené na sebe, kde nevíte co, kdo a proč. Podle traileru jsem myslel, že hlavní postavou s Ryanem bude i 'hrdina' Stevena Carella, ale ten je tam velmi málo. Humor zde je velmi zřídka a nejsilnějším momentem je v půlce taneční číslo a nic jiného mě na tom moc nelákalo a bohužel konec na mně také nic moc nezanechal. Zde budu s hodnocením přísnější, protože nevyužitého potenciálu je tu až moc.

Vrah naoko (2023)

Poutavé a originální. Nakonec dávám 4 hvězdy a ne 3, film jsem si totiž užil a bavil mě. Jo ten konec je divnej, že to takhle prošlo, ale zas tolik mě to netrápí. Glen mě zde překvapil svými rolemi, zvládnul je velmi dobře a Adria taky. První polovina je rozhodně lepší a zábavnější, poté klasicky romantika a docela dobře se to zamotalo. Celkově si myslím, že scénář byl dobrý (na Netflix tedy určitě), jenom škoda, že nedoladili více ten konec, jinak si myslím, že by film mohl mít klidně 80% tady.

plakát

Problém tří těles (2024) (seriál)

1. série - První knihu jsem dočetl a seriál se více méně trefil do těch větších událostí (kromě posledního dílu se sondou, která v knize vůbec není). Do čeho se ale netrefili, tak to jsou postavy, které jsou zde kompletně vymyšlené (detektivové a parta vědců). Na těchto postavách vám právě ani vůbec nezáleží a je vám vcelku jedno co se s nimi děje. Hodně scén a času se věnuje poté těmto postavám (až moc času, kde se to snaží hrát hodně na emoce). Hlavně John Bradley se mi zde nelíbil, přijde mi, že umí hrát jenom jednu roli a zde jeho postava byla hrozně otravná a namachrovaná. Furt je zde mnoho otázek, kdo jak co ví a proč, spoustě věcí jsem nerozuměl při vysvětlování ve hře a s fyzikou. Je to sice originální, špatné to také není, ale takové nějaké, nějak extra mě to neupoutalo. Na další knihu mě to nejspíše nenavnadilo, ale nové série možná zkouknu. Zde dávám opatrný průměr.

plakát

Mizerové: Na život a na smrt (2024)

Klasický průměr zde. Bohužel, kromě pár nových a pěkných záběrů s kamerou, se zde nevyskytuje nic nového a hází vám to jedno staré klišé za druhým v domnění, že si toho nevšimnete a všechno je jasné jak skončí dříve než to začne. Humor s Martinem sice občas pobaví, ale často je až moc nucenej. Pokud Mizery fakt zbožňujete, tak se běžte podívat, ale běžný divák se bez toho obejde.

Sugar (2024) (seriál)

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale nečekané zvraty mi to ujasnily. I na kratší stopáž dílů tempo trochu kolísalo, ale furt tam vzadu bylo to napětí, otázky a hlavně Colin, který to táhnul. Dále také dobrý scénář a režie. Nevím, jestli je 2.řada dobrý nápad pokud teda bude, když to hlavní odhalení už máme, ale zase třeba tvůrci přijdou s něčím novým a svěžím.

Občanská válka (2024)

Mě si tento film moc nenašel. Ani nevím, co jsem čekal, ale to pomalé tempo skrz rozbitou Ameriku mě extra nenadchlo. Nějaké dobré momenty to mělo (Jesse a Washington), ale spíše převládala nuda a moc otázek a žádné odpovědi. A ta posedlost zachytávat fotky byla až extrémní. Poslední minuta filmu taky hodně zvláštní.

plakát

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

Jo Fury Road je za mě lepší, ale Furiosa taky velmi povedená. Fury Road má větší vražedné tempo, o něco lepší akci a větší napínavost. Zde je trochu předlouhlé intro a akce je více rozkouskovaná (kromě jedné). Rozhodně jsem se ale nenudil, všichni super (Chrisovi to velmi sedlo), vypadá to dobře a kouká se na to dobře, FR ale na mě zanechal větší 'wow' moment. A konec mi zde přišel hodně antiklimatický. Škoda, že jsme museli čekat tak dlouho a další díl bych si dal co nejdříve.

Atlas (2024)

Hezká videohra se stupidním scénářem, nelogickým chování JLo, dlouhou stopáží a nakonec docela podařeným hlase Smitha. Třešnička je výskyt Marka Stronga asi na 5 minut.

Rivalové (2024)

Mně Rivalové moc nesedli. Stopáž až moc dlouhá, hlavně spousta dlouhých zpomalených záběrů v hlavním zápase. Milostný trojúhelník byl ok, ale chování Zendayi jsem občas nechápal a Josh O'Connorův poloúsměv mi už lezl na nervy. Také monotónní hudba po celou dobu nebyla nijak příjemná, chtělo to trochu změnu za mě. Aspoň zde byla občas zajímavá kamera a Zendaya klasicky dobrá. Průměrný film, ze kterého šlo vydat více, ale celý je vlastně o 2 slintajících klucích.

plakát

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Já chápu, že tady jde všechno stranou a sází se jenom na destrukci, ale myslím, že by šel udělat i normální film. Dřív byl řev Godzilly a Konga něco speciálního, v tomto filmu už mě z toho bolela hlava jak se furt řvalo po celou dobu. Jsem sice hrozně rád za dobrý fighty s epickýma monstrama, ale to vše okolo mě furt hrozně nebaví. Hezký zaměření na Konga po většinu filmu, Godzilla tu ale byla jenom na efekt a na totální destrukci dalších oblíbených měst s milionovými ztrátami (aspoň jednou by mohli bojovat mimo města).