Fighter (2010)

Dobře zahrané,dobře zrežírované,solidně vygradované.Ve všech směrech poctivá práce.Ale právě "jen" poctivá.Za celou stopáž nepřišel žádný moment,žádný nápad,který by Fightera povyšoval nad úroveň běžných sportovních filmů,jakých vznikají spousty.Nic,díky čemuž by se film mohl postavit vedle Rockyho nebo Těžké váhy a dalších vrcholů žánru.Jen dobře odvedený standart.A mimochodem,Bale značně přehrává,civilní Wahlberg ho bez problémů trumfne.

Narozen 4. července (1989)

Neřekl bych,že to někdy napíšu o filmu Olivera Stonea,ale Narozen 4. července je příšerně patetický film.Možná úmyslně,možná to jinak natočit nešlo,ale já si ten film takhle prostě nedokázal užít.Tom Cruise navíc hraje příšerně (můj názor) a dvě a půl hodiny je neúnosná délka.Oscar za režii je krutý omyl!

Biutiful (2010)

Skvostný Bardem nedělá celý film a díky nulovému spádu a okaté snaze natočit hlubokou artovku se Biutiful v mých očích nikdy nezbaví nálepky jednoho z nejzbytečnějších filmů posledních let.Iñárritu má rozhodně na víc.

Temná krajina (2009)

Velmi zajímavé a stylově natočené,bohužel ten závan amatérismu je tady pořád až příliš citelný.Jane ale minimálně zaujal.

Všemu navzdory (1984)

Písnička Phila Collinse se mi líbí,Jeffa Bridgese a Jamese Woodse taky můžu,ale jako celek pouze průměr.

JFK (1991)

Příliš polopatické.Oliver Stone tentokrát nedává divákovi žádnou šanci vyložit si zobrazované události po svém.Atentát na Kennedyho nabízel pro známého buřiče velmi šťavnaté téma,ale ten ho podle mě bohužel nedokázal podat tak,aby dokázal diváky nějak uhranout.

Temný obraz (2006)

Zajímavý vizuální experiment,ovšem absence výraznější dějové struktury paradoxně filmu zabraňuje,aby se stal něčím ví,než "jen" zajímavým vizuálním experimentem.Škoda,s Linklaterovým talentem mohlo vzniknout kultovní dílo.

Ti druzí (2001)

Značně přeceněné.Po většinu času předvídatelné,nelekl jsem se ani jednou,což je u hororu špatné.Atmosféra je vytvořena zručně,ale chbí mi gradace.Solidní rutina,ale očekávání byla výrazně vyšší.

Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů (2002)

Jediný díl Spy Kids,který jsem ochotný vzít na milost jako relativně zábavnou taškařici pro děcka.A to hlavně díky geniálnímu Buscemimu a svůj part si užívajícímu Banderasovi.Docela sranda.

Billy Elliot (2000)

Filmová rozcvička Stephena Daldryho před jeho skutečnými veledíly.Rozcvička veskrze příjemná a milá,bohužel však ničím neobohacující.Vyšumí příliš rychle.