Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Masakr! Film můžu rozdělit na tři třetiny. První třetina: Pomalu gradující atmosféra, kdy víte, že to přijde, ale ono pořád ne a místo toho vás nechá film šponovat až vás vyšponuje jak krátký šráky do maxima a pak přijde na scénu Mr. motorová pila se svým mazlíčkem. Druhá třetina: Ta se dá shrnout několika slovy. Řev, křik, běh, párkrát kladivem do hlavy, řev, panika, pila, beznaděj, útěk, pila, křik, smetákem do hlavy a tradá už je jedna z hlavních hrdinek u večeře. Jo a mezitím se při tom všem běháním a křičením stačila seznámit v rychlosti (ono moc času není na zdvořilosti, když vás honí retard s pilou) s půvabnou rodinkou. Třetí třetina: To je psycho jaké jsem snad nikdy ještě neviděl, těžko popisovat, to musíte vidět sami. Remake se může jít zahrabat i s gore scénami k smíchu, tohle je nefalšovaný psychomasakr.

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Nejlepší! Jako malý parchant jsem to viděl asi tak tisíckrát možná milionkrát. Prostě nejlepší! Ale už vůbec netuším o čem to bylo..

2001: Vesmírná odysea (1968)

Tento film ve mě, bohužel, nevyvolal žádné emoce, ani nějaké filosofické otázky na zamyšlení. Jediné co ve mě 2001: Vesmírná odysea vyvola je údiv nad audiovizuálním zpracováním, na rok 1968 úplně něco fantastického.

The Haunting (1963)

Je to paráda. Po hodně dlouhé době jsem viděl film, který má za sebou už 47 let. A setkání to bylo vskutku ohromné. Sice se Strašení má tvářit jako mysteriózní horor a věřím tomu, že v sedmdesátých letech asi mohl nahánět hrůzu, tak v dnešní době bych to zařadil do škatulky pohádky pro dospělé. Máme tady mladého, udatného vojáka, který se zamiluje na první pohled do krásné slečny, kterou pronásleduje až na tajemný starý zámek nějakého Barona. A začíná příběh plný tajemství, kouzelných filmových efektů a zapálených hereckých výkonů.