Kráska v nesnázích (2006)

Musím říct, že Kráska v nesnázích mne příjemně překvapila. Vhodný hudební doprovod (Radůza, A. Březina) diváka do děje vtáhne a nutí ho přemýšlet nad tím, co se stane v nejbližších minutách. Ovšem délka filmu mohla být o půl hodiny kratší. V jedné chvíli totiž vypadá celý děj u konce, ale přijde další komplikace. Chtěl bych vyzdvihnout herecké výkony Jiřího Schmitzera a Josefa Abraháma. Prvně jmenovaný se stará o humornou stránku téměř celého filmu. Určitě doporučuji, dávám 4* .

Ghost Rider (2007)

Ghost rider potvrdil mé očekávání o podprůměrném filmu. Místy až směšné rádoby akční scény potopily jak film, tak Nicolase Cage. Abych řekl pravdu, tak opravdový film Ghost rider by měl vypadat úplně jinak.

Schindlerův seznam (1993)

Příběh vypráví o Židech a jejich životech během 2. Světové války. Liam NEESSON ,jako krutý německý obchodník, chce zpočátku pouze zbohatnout zaměstnáváním židovských pracovníků, jakožto nejlevnější pracovní síly pro jeho továrnu, hraje Oskara Schindlera. Časem se však jeho pohled na situaci razantně změní, a zaměstnáním dalších pracovníků (kterým by jinak hrozila smrt v koncentračním táboře) chce tyto lidi zachránit. Film je natočen černobíle, což dodává tomuto snímku velice zajímavou a věrnou atmosféru. Myslím si, že režisér Steven Spielberg je zárukou excelentní podívané. Důkazem může být právě tohle dílo.

Gladiátor (2000)

Ve filmu Gladiátor můžeme vidět opravdu vynikající herecké výkony v čele se skvělým Russellem Crowem. Ohromující monumentální bojové scény a chytlavý příběh jsou skvělým zážitkem. Hrdina příběhu, Maximus, diváka provádí tehdejším světem a lidskými vztahy ve společnosti. Postupným odhalováním děje v příběhu poznáte, že pro něj zabíjení není vášeň nebo nezbytnost. Je to pro něj utrpení. Nezbývá mi nic jiného než všem tento úchvatný velkofilm doporučit.

Wimbledon (2004)

Pro mě velké zklamání. Romantický film, který nemá oproti ostatním co nabídnout... Bettany hraje dobře, ale jenom to nestačí. Jeden z nejslabších filmů ze sportovního prostředí... Do kina s přítelkyní NE, na nedělní odpoledne na DVD ano... :) Pokud chcete vidět povedený rom. film s K. Dunst, tak raději Šílená/Krásný (2001)...

Králové ro(c)ku (2006)

Film je slabší, herecký výkon Jacka Blacka je však výborný. Pokud filmu šanci nedáte, soundtrack byste minout neměli. Vřele doporučuju.