Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Akčná komédia ako sa patrí - najlepšia časť. Bielo-čierna dvojka kolegov, ktorí spolupracujú, žiadne rasové narážky - to boli filmy na úrovni. Gibsonova charizma je neodolateľná. Výborná úvodná scéna v trenkách, podobne na lodi so žralokom a blbečkom Leom. Prelet autom cez mrakodrap a kancelárie: "uhnete, prominte.." "Když to prečteč, jsi moc blízko - asi jsme to prehnali.." "Co vás bolí?" "Asi zadek, né, když jsem prišel k zubaři.." 4 praotci: dlhej, širokej, bystrozrakej a blbej.. Mezabudnuteľná scéna s rajským plynom v ordinácii, podobne predposledná scéna: "teď se fakt naštve" a Jet Li bojujúci prepichnutý roxorom, ako aj AK47 strielajúci pod vodou. A záverečná scéna v pôrodnici: "Buď bude svadba, nebo nebude dítě.." Videné nespočetne krát, neomrzí nikdy. ws

Rozhněvaný muž (2021)

Vynikajúce! Nieje čo vytknúť, akurát tak možno přeexponovana prestrelka v Depe, inak excelentné herecké výkony. Výborná heistovka popretkavana vtipnými hláškami a krvavým vypocuvanim. Jason s policajtkou pohárik a potom posteľ mohli ukázať trocha viac, ale Jason asi nie je z tých romantických typov.. zopár hesiel: " kaknul sis?".." jídlo dobrý sportovní auta špatný".. a zaver: " nezvednes to? .."játra..bum, plíce..bum,..slezina..bum, srdce...bum. ws

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Perfektné! Po dlhom čase opäť viac ako pozeratelný film z usa v tej plejáde sračiek posledného roka. Výborní asi všetci herci, zaujímavý príbeh tajomnej vraždy policajta, ktorá sa nám postupne počas deja otvára, popretkávaný vtipnými hláškami, dokonca Walberg vo dvojici s čiernym dredom nakoniec celkom slušná spolupráca. Vyšetrovanie a bitky okorenené vášnivou scénou na pánskych toaletách, kde si mohol Mark aspon dať dole košeľu podobne ako jeho šelma :)

Next (2007)

Iluzionista Cage vidí udalosti spojené s ním 2 minúty dopredu. Vinikajúca úvodná scéna v kasíne a vlastne je to vinikajúce až do konca, či nie do konca? Ako to je? deje sa to, či nie. Prestrihy Chrisových vidín a skutočnosti nás držia v napätí a pozornosti, spojené s akciou, nukleárnou bombou a zápletkou s tajomnou kráskou (Jessica Biel) vytvárajú excelentné dielo. "I made mistake!.." A áno, nezdá sa vám to, titulky idú pospátku. Bez posteľných scén. ws

60 sekund (2000)

Svižná akčná zlodejina s excelentným Nicolasom, umelou Angelinou a výborným Delroy Lindo, celkovo herecké obsadenie a výkony fakt na úrovni. Úžasný Moby v úvode. Pár dialógov na oživenie : "Hele, ja si s tím už poradím..." Hoří ti kuchyň..."; "Nedostanu se k tobě cez saltpaku " "a ty bys nerada poškodila synchrony.." zmizeli, jdeme na to"..."dobrý brzdy" ...;"Had se bude zítra plýžit autobusem..." "nejsem jako mý brácha, neopustím kámoše" - "ty bys taky zasloužil pár facek"..."Pane, pane jste v pořádku?..práve jste totiž projel zdí..." Hudba, akcia, príbeh, spracovanie, kamera, plánovanie krádeží aut naprosto parádne, ako aj záverečná scéna s Eleanór / Shelby GT500.

Já, padouch 2 (2013)

Príbeh polepšeného zlosyna Gru pokračuje v kruhu rodiny, kým mu mexický zlosyn Wduardo neukradne vynálezcu a mimoňov (mimochodom sú to žlté tic tacy). Následne sa Gru snaží prekaziť viaceré rande najstaršej "dcéry", kým do toho nespadne sám. S úlohou nájsť zlodeja špeciálneho fialového séra mu totižto pomáha sexi špiónka Lucy s otrasnou tvárou a nosom (možno preto sa k sebe hodia..). Top scéna mimoni na pláži. Opäť nieje čo vytknúť.

Já, padouch (2010)

Zábavná zaujímavá akčná rozprávka s morálnym odkazom, sklamaniami, nádejami a splnenými snami na jednej strane chúďatá deti z domova na druhej srandovný vyrypujúci mimoni. Zloduch so srdcom a bankár s doktorom vynálezcom bez srdca zakončené ako inak ako rozprávkovo. Ani nieje čo vytknúť. ws

Sám doma (1990)

Samotný nápad je za 5*, ako aj prevedenie a nekonečná vianočná klasika pre radostnú uvoľnenú atmosféru vedieť si vážiť rodinu a zachrániť vianoce pre deti s riadnou dávkou humoru a akcie.

Jumanji (1995)

Videl 1.krát na VHS, neskôr viac krát a stále má svoje čaro. Tajomná hra, ktorá začne bubnovať, objavia sa zaujímavé vety, ktoré zachvíľu začnú dávať desivý zmysel. Na tú dobu slušné triky, akcia, napätie, humor. Táto klasika sa mi páči viac ako moderná prerábka.ws

Jangsari: Yicheojin Yeongungdeull (2019)

Film podľa skutočnosti o neúspešnej operácii o zabratie pláže Jangsari občiansko americko ruskej vojny 1950. úvod trochu pripomína okopírované vylodenie v Zachrante vojína Rayena, ale ono vlastne každé vylodenie býva podobné. Najviac sa mi tu páčilo zachovanie reality a prežívania vystrašených vojačikov po 10dnovom výcviku, ktorí sa prihlásili ako dobrovolníci do povstania. Suché pery bez kvapky vody, hlad, dochádzajúca munícia (cvak cvak) - samé plusové body. časť kde holobriadkovia rozprášia trénovanú armádu nebola úplne zvládnutá, trochu by chcelo doladiť detaily, kde veľká časť armády odrazu zmizla...všetko nappraví srdcervúci záver ústupu na americkú loď, aj s množstvom obetí. A samozrejme aj hrdinskou obetou dvoch "kamarátov""proč si se vrátil?""vrátime se domú společne", obetujú svoj život pre záchranu ustupujúcich súkmeňovcov. Obhajoba obetného baránka - veliteľa, ktorý ich viedol a celý neúspech zvalili na jeho hlavu: "kdyby neumreli, urcite by žili..." ws