Mars útočí! (1996)

Po pár letech jsem si tuto šílenost opět pustil a opět se "řezal" až do samého konce! Nevím, jak to Tim dělá, že jeho filmy nestárnou. Mars natočil, pokud se nemýlím, ve stejném roce, kdy byl uveden Den nezávislosti - a nikdo nechtěl věřit, že podobnost je čistě náhodná :)) Krásná parodie na sci-fi velkofilmy a pocta filmům Ed Wooda. Levná "alobalová" estetika, nekonečná škodolibost marťanů, úžasný soundtrack, vizuální nápaditost, stádo hořících krav a ....Tom Jones! Navíc tolik hvězd v opravdu epizodních rolích nacpaných do jednoho filmu se jen tak nevidí. Tim prostě natočil úžasný výsměch slepený z tolika atributů, že se divím, že se na to dá vůbec dívat. A opakovaně! Mars Attacks! mně baví, a to hodně :))

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Po fantastickém zážitku, kterým byl pro mne Planet Terror, jsem se nemohl dočkat této druhé půlky Grindhouse. Těšil jsem se, že si užiji vymazleného nářezu "kluka, co dostal prachy, aby natočil cokoliv jej napadne". Poslední půlhodinka byla výborný nářez. Automobilové honičky, kaskadérské kousky a motiv odplaty byly namíchány superefektně. Zato ale konverzační fetišismus, který bylo nutno snášet první hodinu filmu (navíc z úst afektovaných roštěnek), tak ten jsem téměř obrečel od bolesti, kterou mi způsobovalo kousání se do jazyka, ať to nějak přetrpím. Natáčení muselo být jistě zábava - zvláště casting, jinak si přítomnost těch ukecaných děvčat nedokážu představit. Příště, až budu mít možnost na toto dílko kouknout opět, je jasné, že od začátku to jistě nepůjde.

Hanebný pancharti (2009)

Bravo, Tarantino! Po velmi dlouhé době jsem se v kině opravdu pobavil! Dokonale vypiplané příběhy, které šroubují atmosféru do závratných výšin, mne pohltily a já si užíval každého detailu, kterými tento filmový dlabanec doslova překypuje. Vše tu má své místo a opodstatnění. Žádný monolog (i na dialogy dojde :)) zde není jen pro ukojení Quentinových narcistických potřeb odkazovat byť už na cokoliv - vše vždy míří k výborné pointě. Nestane se, podobně jako v Grindhouse: Death Proof, že byste se topili v nudném očekávání, kdy postavy už konečně přestanou mlít encyklopedické nesmysly a začnou laskavě umírat, či se msít. Náckové to schytali dokonale, pomsta měla vždy příchuť ambrózie a hlavně - je to celé dokonale nakažlivé. Tento kousek si určitě několikrát zopakuji.

Divoká planeta (1973)

Jeden z nejůžasnějších kreslených příběhů, jaké jsem kdy viděl. Podmanivá hudba, zajímavá kresba a mrazivý příběh tvoří neopakovatelnou atmosféru. Nápad postavit lidi do role domácích mazlíčků a škodlivé havěti na planetě obývané rasou Traag, které nás převyšují intelektem (nádherně zpracované meditace), ale také krutostí k ostatním tvorům (nám). Ovšem lidská vynalézavost a krutost jsou nakonec daleko ničivější, nežli všechno zlo, kterého se Traagové umí dopustit. Tento film se každému vryje do paměti a nikdy z ní nevymizí.