Drive (2011)

Velice prijemny artovy fiilm. Ale co me extremne pobavilo bylo, ze nevim jestli nad tim nepremysleji ci co, ale v america ma asi prevodovka i 6 stupnu na zpatecku.

Útok na věžák (2011)

Prumerny sci-fi pocin, ktery nas zavede do britske metropole a jednoho konkretniho cinzaku v Ends. Film se krome sci-fi motivu snazi vyvolat dojem autenticnosti mistnich pomeru, ktere takove zrejme budou, ale me moc nepresvedcili. Zato nektere herce jsem si uzil vysostne. [5/10]

Rio (2011)

Film o tom, jak se z domestikovaneho neletaveho ptaka opet stane "kral oblohy" naleznuvsi svoji pravou lasku, posledni sveho druhu, a to vse v Riu s pozadim svetoznameho karnevalu. Animace opet nezklamala a i vyber hlasu ke ktreslenym postavam mne vyhovoval, co tento film trosku srazi je vyber hudby, ktery neni uplne optimalni. [5/10]

Kamarád taky rád (2011)

Nenarocna a nevtirava romanticka komedie u ktere se naplni snad vsechny klise co mohou, coz u tohoto dilka moc neskodi. Co se tyce hereckeho obsazeni, myslim si ze oba herci dobre pasuji do roli emocionalne narusenych jedincu. [6/10]

Win Win (2011)

Prijemny indie film na nedelni odpoledne s predvidatelnym dejem a pohodovym tempem, kde hlavni roli hraji rodinne vztahy a cesta k celkovemu usmireni vpravde typicke pro americkou filmovou tvorbu. [6,5/10]

Zkažená úča (2011)

Vlastni pojeti Komenskeho odkazu kterezto znacne prekracuje zakonne normy tak aby to v dalsich castech maskovali dalsim zcela zjevnym porusenim minimalne moralky. Film o zlatokopce, ktere se ne vse dari podle planu, a ktera se rozhone prilepsit sve sanci pomoci umelych prsou a tomu v podstate podridi veskerou svou aktititu. Snecaristicky zne tak dobre. herecky uz podstatne lepe zvladnute.

Princ a pruďas (2011)

No, zdlouhavě přemýšlím jak s hodnocením tohoto filmu začít. Film se snaží valnou po většinu délky své stopáže pobavit humorem, jenž by možná přitáhl skalní fanoušky American Pie, nikoliv však mne. Bohužel středobod rádoby vtipných hlášek a situací cílí do životního období, které jsem prožil zřejmě v chudších barvách, o to však přirozenějších. Překvapení? Angažmá Natalia Portman. Zklamání? James Franco jako totální gaylord - 102 minut, ufff. Skvělé pro milovníky prdů, které smrádek neohrozí nebo, že by si distributor popletl cílovou skupinu? Snímek je velmi vhodný adept jako prostě ten báječnej prázdninovej biják pro třeťáky základních škol!

Černá labuť (2010)

Po velmi dlouhé době je toto film, který mě dovedl nadchnout.