Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Tenhle film byl pro moje oči jako jedna obrovská nakrájená cibule.. Nikdy jsem nechápala, proč lidi odsuzují homosexuály. Některým je to divné, některým to možná přijde nechutné, mně osobně se zase nelíbí takoví lidé, kteří jiné odsuzují jenom proto, že jsou na něco zvyklí a plní předsudků. Ale tady byla hlavním problémem víra.. Fanatická víra, která nedovolila matce syna pochopit. Je škoda, že si svoji chybu uvědomila až po jeho smrti, no, alespoň pak dokázala podpořit mnoho dalších gayů na cestě k jejich svobodě. Moc zajímavá je scéna, kdy se Mary "dohaduje" s reverendem o pasážích z bible - dokazuje to, že stačí jen trochu otevřít mysl a vyložit si některé věci i z jiné strany.. Tento film bych pustila těm blbečkům, kteří si z gayů dělají srandu. Ale vlastně jsou to blbečci, takže by jim to stejně nepomohlo..

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Charlie St. Cloud je přesně ten film, který si chci po zhlédnutí pustit znovu, myslím na něj druhý den až se na něj nakonec musím znovu podívat. Stačí trocha smyslu pro fantazii, aby se do tohohle filmu dalo vplout a nechat se unášet dějem.. Zac Efron byl opravdu skvělý (jak v roli truchlícího bratra, tak i v roli jakéhosi podivína), navíc krásné prostředí, které všemu dodalo kouzlo....

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Knihy se přes obsáhlost četly až neuvěřitelně dobře a rychle, poslední díl "Breaking Down" jsem s napětím přečetla za tři dny. Samozřejmě, jak už to tak bývá, knihy jsou rozsáhlejší, a proto se film musí trochu přizpůsobit. Přestože se mi líbí všechny doposud natočené díly, musím rovněž uznat, že tenhle je zatím ten nejlepší. I když jsem předem věděla, co se stane a jak to dopadne, byla jsem jak dojatá, tak i napjatá. Když tohle dokáže film i po přečtení knižní předlohy, co víc si přát.

Melodie mého srdce (2007)

Páni.. Tohle mě opravdu chytlo za srdce. Krásné.. Tak upřímné a čisté.. Dokonalá hudba.. Každý detail promyšlený.. Nemohla jsem se dočkat konce, neustále mě lákalo podívat se dále, nějak to popohnat, byla jsem moc netrpělivá, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne, ale přitom jsem chtěla vidět každou sekundu.. Tohle se mi už dlouho nestalo. První momenty, kdy se Louis a Lyla spatřili a poprvé spolu mluvili, byly dokonalé.. Konec byl ještě krásnější..

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Přestože je tenhle film brán spíše negativně než pozitivně, myslela jsem si, že to nebude až taková katastrofa. Nic proti intimním scénám, ale první třetinu filmu bych spíše nazvala - Jánošík: Sexuální historie. Prostě jsem čekala, že se více dozvím o jeho životě a zbojnických akcích, než o jeho milenkách a o milenkách ostatních.. Na Václavovi Jiráčkovi charisma vidím, jako Jánošík se mi líbil. Film má dobrý, ale ne úplně využitý potenciál, škoda, nebylo to zase tak špatné, ale mohlo to být lepší.

Tvůj snoubenec, můj milenec (2011)

Myslím si, že tohle se může stát každému. V tomhle případě se to stalo docela přirozeně, protože se přece předtím už milovali, akorát si to neřekli.. Nojo, někteří nejsou tak otevření a trvá jim, než v sobě najdou odvahu a jakousi spontánnost, zvlášť tehdy, když kráčí životem spolu se svou nejlepší a dost sebevědomou a někdy sebestřednou kamarádkou, kterou přes všechno miluje. Něco prostě nemůžeme jen tak odsunout a zapomenout na to. Tenhle film je důkazem toho, že někdy je lepší něco zkusit, než to nechat jen tak být, i kdyby to nemělo vyjít a měli bychom se při tom trochu ztrapnit. Pro mě moc upřímný film, ani mi to jako film nepřipadalo, spíše jako realita nahraná skrytou kamerou, protože herci byli vážně skvělí.

Carrie (2002) (TV film)

Trošku mi tady vadila délka filmu, protože něco bylo opravdu zbytečné a některé scénky přetahované.. Hlavní herečka mě ale naštěstí upoutala, líbilo se mi jednak jak ztvárnila své silné schopnosti, tak zároveň i svou nevinnost a strach. Ale hlavně konec mě zaujal, ten byl opravdu špičkový..

Tesáky (2002)

Vždyť to bylo tak vtipné:D Jistě, ne všechno bylo vtipné, ale moc se mi líbila ta komediální vsuvka, více jsem se nasmála než "nabála", ale to je mi celkem jedno, protože hlavní účel film splnil - hrozně moc se mi líbil.

Klika (1995)

Srdcervoucí film.... Kdykoli se Fluke podíval těmi svými nádhernými kukadly, chtělo se mi brečet.. Jeden z nejroztomilejších a nejněžnějších hafíků, jakého jsem ve filmu viděla. Celý příběh je dramatický, ale taky vtipný a pohodový. Konec filmu je velmi dojemný a smutný, ale zároveň svým způsobem krásný.. Film jsem viděla několikrát, a proto vždy, když na něj narazím znovu, chystám si papírové kapesníky..

Volání divočiny (1966)

Film mého dětství, který jsem milovala. A pokaždé, co jsem ho viděla, jsem se neubránila slzám.. Pro mě je to hodně dojemný film plný dobrodružství. Elsa byla moje hrdinka :)