Waiting for Forever (2010)

Ze začátku jsem byla trochu zmatená, přišlo mi to takové zdlouhavé, ale za chvíli jsem se do děje vžila. Willy je skvělá postava, ale hlavně herec, který ho hrál, byl skvělý. Opravdu jsem mu všechno věřila a díky němu se trochu oživil začátek filmu. Emoce byly vážně silné, filmy tohoto druhu mám moc ráda, tím více, když se v nich objeví takoví dobří herci, jako v tomhle případě.

Osudový dotek (2004)

Jeden z nejzajímavějších filmů, jaké jsem kdy viděla. Opravdu velmi originální a kreativní nápad, jak natočit film - film plný tajemství, napětí a zvratů. Každou chvíli jsem byla plná očekávání, co se asi stane zrovna v tuhle chvíli, do jakého období svého života se díky svým oživeným vzpomínkám dostane a co se změní.. Navíc z děti-psychopatů jsem mnohem více nervózní než kdyby to měl být dospělý člověk, a v tomhle filmu byla mladší generace vybraná velmi dobře. Co se týče Ashtona, tak jeho záchvaty doprovázené křečemi a praskáním v hlavě mě samotné bolest hlavy způsobovalo :D Takže vážně síla..

K-9, můj přítel se studeným čumákem (1989)

Celou dobu jsem se skvěle bavila. Na Jamesovi šlo vidět, že ho ta role taky baví (nebo to velmi dobře hrál, to nevím), každopádně on a Jerry Lee byli sehraní jedna báseň. Líbí se mi, že je film vtipný, a tudíž není jen suchým příběhem jednoho detektiva s hafanem.. Film prostě má své charisma, které mě láká jednou za čas si ho pustit:-)

Nezapomeň na mě (2010)

Byla jsem velmi zvědavá, jaký bude tento film - kvůli hereckému obsazení a ději, protože jsem si o něm předem nic nepřečetla. Na začátku (asi jen prvních 10 minut) jsem si nemohla zvyknout na R. Pattinsona, přišlo mi to zvláštní, po tom, co jsem ho viděla jen v Harrym Potterovi a v Twilight. Ale rychle jsem si uvědomila, že je pro něj tahle role šitá na míru. Samozřejmě i ostatní herci byli skvělí (od Pierce Brosnana jsem ani nic jiného nečekala). Není to takový ten klasický film, kdy čekáme buď jen romantiku se šťastným koncem nebo drama s koncem špatným. Vidíme hodně bolesti, kterou utiší nečekaná láska. Tento film má své kouzlo.. Co se týče konce, můžu jen říct, že byl opravdu nečekaný.. Jak film skončí mi došlo ve chvíli, kdy se psalo na tabuli "ono datum", ale přesto jsem po zhlédnutí ještě chvíli nebyla schopná kloudného slova..

Parfém: Příběh vraha (2006)

Dokonalé, procítěné, výborně zahrané.. Zcela mě to uchvátilo.. V okamžicích, kdy nikdo nemluvil a nehrála žádná hudba, kdy šel slyšet jen jeho dech a tlukot srdce a vidět šly jen jeho upřené oči, mi nabíhala husí kůže.. Byla jsem úplně vtažena do filmu, opravdu jedinečný filmový zážitek....

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Tohle je pro mě srdeční záležitost. Nevím proč, ale tenhle film jsem si zamilovala hned od prvního zhlédnutí a dodnes se na něj ráda dívám znovu. Nemůžu napsat nic negativního, protože na něm nic takového nevidím. Líbí se mi zpracování, herecké obsazení (hlavně díky tomuto filmu jsem si oblíbila Reese), námět.... a takhle bych mohla pokračovat dál. Přišlo mi to reálné - ukázka naivity a nevinnosti, následovaná prvními zkušenostmi ve všech oblastech, pohrdání a láska, která téměř vše zachrání.. Taky hudba má svůj podíl na mém poutu s tímto filmem, jemná melodie "Colorblind" či "The bitter sweet symphony", která udělala konec filmu o trochu krásnější..

12 podmínek k dědictví (2006)

Na tenhle film jsem se začala dívat úplnou náhodou, když jsem se brzo ráno probudila. Protože se mi nechtělo spát, řekla jsem si, že si zapnu televizi, nastavím čas vypnutí a usnu u nějakého filmu. Zrovna z předchozího dne opakovali tento film, tak jsem si řekla, že to chvíli vydržím (předtím mě nezaujaly televizní upoutávky, protože nevystihly pravou podstatu filmu). Hned na začátku se vysvětlilo, oč vlastně půjde, a zjistila jsem, že to není vůbec nezajímavý film, jak jsem si původně myslela, a přestalo se mi chtít spát. Zprvu bohatý a rozmazlený kluk, který nemá pravé kamarády, jeho přítelkyně se urazí a odejde, když má výjimečně zaplatit za večeři.... a na konci dospělý a vyrovnaný muž, který ví, co chce, a jde si tvrdě za tím. Najde pravé přátelé, lásku, pochopí smysl rodiny, kterou doopravdy nikdy neměl, jen jako malý kluk. Je to opravdu perfektní film, můžu vřele doporučit.

Panna a netvor (1978)

Jedna z našich nejkrásnějších pohádek. Vlastně je to trošku strašidelná pohádka, která má tajuplný a kouzelný nádech. Nádherná hudba Petra Hapky jenom podtrhuje krásu tohoto filmu. Vždy, když slyším tu krásnou melodii, běhá mi mráz po zádech....

VALL-I (2008)

Nejkrásnější animovaný film, jaký jsem doposud viděla. Je to pohádka jak pro děti, tak i pro dospělé. Wall-e je skvělý malý robot - objevovatel, který je strašně moc rozkošný a stydlivý, a je ochotný bojovat za svou lásku do posledních sil. Občas se mu sice něco nepovede, ale Wall-e to s vtipem vyřeší. Bavila jsem se od začátku do konce a vždycky se na tento film ráda podívám znovu.

Černá labuť (2010)

Protože jsem od D. A. viděla několik filmů, které se mi moc líbily, na tento jsem se velmi těšila. Splnilo to všechny mé představy - dočkala jsem se napětí, nadpřirozenosti, úporné snahy dosáhnout vytyčeného cíle za každou cenu. Obě hlavní herečky byly skvělé, u Natalie Portman mi chvílemi připadalo, že nic nehraje, ale opravdu chce zvítězit, byla to podle mě velmi prožitá role. Nikdy nezapomenu na závěrečnou baletní scénu, když se uklonila a zamávala křídly.. Prostě krása.