THX 1138 (1971)

Je to fakt zajímavej film, k jehož plnému pochopení je potřeba ho vidět vícekrát. Skvělá ( tedy spíše hrozivá :-) ) vize budoucnosti. Je zde zřejmá inspirace Orwellovým 1984. Na toto téma hned po Brazil bezesporu nejlepší film.

Hotel Rwanda (2004)

Podobnost s Schinders list tu je obrovská. Oba jsou to ohromě lidské filmy o přesně těsch lidech, které si představím pod pojmem hrdina. Zároveň je to výborná kritika západní (totoiž naší) společnosti. Nejvíce mě dostalo to jak ten kameraman říkal Paulovi (hlavní postava), že až to lidé uvidí v televizi při večerních zprávách tak sice řeknou, že je to hrozné, ale hned vzápětí si dají do pusy další sousto večeře. To je fakt typický. Zároveň ukazuje naprostou bezmocnost OSN nějak zakročit. Podle mě výborný scénář, který krásně ukazuje změnu Paulovi osobnosti. Změna z počátečního strachu jakkoli lidem pomáhat k neomezené ochotě jakkoli pomoci. Skvěle ukázané faktory pro a proti pomoci. Zpočátku jsem chtěl dát ****, ale jak to tak píšu tak vlastně nevím proč nedat plné hodnocení. Tak ho tedy dám, protože se mi to sakra moc líbilo.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Opravdu zajímavá podívaná. Nejvíce mě zaujalo to střídání kamer podle místa kde se to odehrávalo. Docela inovátorske :-)

Kmotr II (1974)

Jo jo jo pořád to je Kmotr. Ale už to pro mě nemá takové kouzlo jako jednička. Ale stejně je to pořád tak na 6* :-)

Kmotr (1972)

Jedna z nejlepších adaptací knihy vůbec. Ale stejně to na svojí knižní předlohu nemá. Ale je to blízko :-)

Zelená míle (1999)

Dokonalého režiséra nedělá to, že má jeden dokonalý film, ale to, má dokonalé všechny. Kvalita je tedy ve filmovém průmyslu mnohem důležitější než kvantita. Frank Darabont si prostě umí vybrat námět a lidi se kterýma film natočí a dokáže to dokonale uřídit. Frank Darabont je dokonalý režisér. Zelená míle se mi snad líbila ještě víc než Vykoupení. Jak by asi vypadal Ježíš, kdyby znovu sestoupil na Zem?

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tak to mě vážně dostalo. Fakt hodně vychytanej film. Vůbec jsem od Andyho takovou machrovinku nečekal. Závěr je na můj vkus až moc happy, ale proč ne? :-) Vynikající.

Pád Třetí říše (2004)

Film není filmařsky příliš zajímavý, ale obsahově je velice silný. Já osobně ho beru spíše jako dobře zvládnutý dokument. Bruno Ganz podává, jak už jste určitě slyšeli, v tomto filmu excelentní výkon.

Chicago (2002)

Já fakt skoro ze zásady nemám rád muzikály, ale tohle má šmrnc a spoustu skvělých nápadů. Obrovské překvapení a lepší ****

Sedmikrásky (1966)

Hodně zajímavá filmová anarchie. Nic podobnýho asi neexistuje. :-)