Královna a kardinál (2009) (TV film)

Historická freska s velmi věrným zobrazením královny Anny a kardinála Mazarina / - víte Vy, že nikdy nebyl vysvěcený na kněze ? / ..... Nečekejte třaskavou akci, či dobrodružství. Je to ale přesný obraz francouského kompromitujícího dvora ve výtečném kostýmním provedení. Pohoda, napětí, ale i laskavost.

Hra s nevěrou (2005)

Domníval jsem se, že půjde o tuctovou romantiku, ale to byl zásadní omyl. Najednou z toho byl vynikající thriller s výbornou zápletkou a postupem děje to pěkně přitvrdilo. Nenechte se ovlivnit nespravedlivě nízkým hodnocením.

Lék pro Lorenza (1992)

Krutý osud chlapce s genetickou chorobou je natolik poutavý, že nedá zapomenout. Ale celé je to značně depresivní. Musíte se ovšem odpoutat od celé záplavy biologických, farmalogických a medicinských rozborů a debat. Výkony hlavních představitelů v rolích rodičů jsou ovšem excelentní.

Ďábelský Santa (2005)

Na Vánoční pohodu jsem čekal něco jiného. Vyvalil se na mě krvavý santovský masakr bez kouska vtipu. Tedy ani komedie, natož horor. Něco krve bych si i užil, ale tahle tupárna dovede pouze otrávit. Nadšení budou snad jen ti nejfanatičtější hororoví příznivci. Ale kvalitu to zdaleka nemá.

Ripleyho hra (2002)

Mrazivý John Malovich ve výtečném thrileru o nájemných vraždách. Stupňující se napětí, dusivá atmosféra a skvělé akce vytvářejí spolu s překvapivým závěrem vynikající podívanou. Nebudete zklamaní.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Toto je neskutečně skvělé akční drama. Shodou náhod uvězněný dozorce při vzpouře vězňů je tak osudově přesvědčivý, až to mrazí. Celý film stupňuje akce a napětí až do krutého finále. Mimořádně silný zážitek.

Hooligans (2005)

Dát někomu pořádně do držky, pořádně se porvat, ale jedno s kým ! O fotbal zde vůbec nejde......V tom je film působivý a depresivní. A není zde jediný záběr na hřiště ! S člověkem to cuká - silný zážitek .

Pustina (2006)

Drastický a krvavý thriller, který má blízko k hororu. Postupné vybíjení skupiny delikventů, isolovaných na ostrově, se děje ve vystupňované krvavé řeži, podané značně naturalisticky. Milovníci tohoto žánru si tu pochutnají .

Anna a vlci (1973)

Kdo říká, že ho ve filmu už nic nešokuje, ať si prohlédne toto drama. Zpočátku pomalu se rozvíjející příbeh vychovatelky v podivínské rodině přináší v závěru takový šok, že se Vám to bude ješte dlouho vybavovat !

Poručík (1992)

Je to herecký koncert Harveye Keitela , ale celá tato jeho story je značně depresivní , jeho amorálnost znechucující a celý film je vlastně natočený na efekt. Ale značně působivý. Selanka to ovšem není........nedivil bych se, kdyby to někde zakázali .