Zákon Helena (2016)

70% velice dobré téma a postavy. Zároveň si myslím, že systém vyprávění není zcela nejšťastnější. O Berdychově gengu se toho až tak moc nedozvíme - viděl bych jako přínosné, kdyby se divák více (hlavně na začátku dokumentu) dozvěděl a tom, co všechno mají za sebou, co všechno provedli apod. Ale proč, když se to jmenu Zákon Helena - takže bych předpokládál, že dokument bude věnovat hlavně velmi zajímavé a odvážné policistce Heleně. Avšak ani tato linka není příliš silná - něco málo na záčátku, pak skoro vůbec nic (divák skoro zapomíná na vyšetřovatelku) a až na konci zase výrázná postava. O Heleně se toho také moc nedozvíme, jsou zde náznaky, ale spíše jako u vedlejší postavy. Tou hlavní jsou členové Berdychova gangu. Myslím, že by snímku pomohlo, kdyby Helena procházela stále celým dokumentem (už ten název naznačuje, že to je hlavně o ni) a více vyprávěla a komentovala svým postojem a pohledem děj - což by jistě mohlo být zajímavější a ucelenější, nežli několi míst, kdy autorka komentuje, že se bojí a že k tomu má jistě důvod. Nic proti Petře Nesvačilové, respekt a uznání za natáčení se skutečnými členy gangu apod., udělala kus dobré práce - jen dramaturgie trochu pokulhává, aby to bylo ucelenější a ve výsledku i silnější.

Tajemství jejich očí (2015)

50%, námět i pointa o.k., herci o.k., hudba o.k., kamera o.k., .....o.k., ale ta režie a nezáživné vyprávění není o.k.

Dvojníci (2016)

Ale jo, odlehčená a nenáročná komedie, která neurazí

Četníci z Luhačovic - Baron Kafr (2017) (epizoda)

Atmosféru to má, hodně pozvolný styl vyprávění, hudba mě poněkud vadí - stále stejné "četnické" téma, hodně slabé postavy - žádné větší rozvedení povah, k žádné nelze moc přilnout, protože jsou dost nahrubo nastíněné, takže kdyby v dalším díle se v městě objevila nějaká epidemie a většina postav by zemřela na střevní problémy, tak by to v zásadě nevadilo - a divák by měl naději, že přijedou jiné a zajímavější postavy.

Dívka ve vlaku (2016)

70%, slušně natočené, má to atmosféru a ne zcela jasný závěr, zároveň se nelze ubránit dojmu, že jde veskrze o průměrny snímek se závěrem ( každý s každým a někdo tu vraždil)

Legendy kriminalistiky (2017) (seriál)

Recyklovaná témata, zároveň velice silné příběhy, kterým je věnován dostatečná stopáž.

Svět pod hlavou - Anděl odplaty (2017) (epizoda)

O něco slabší než první díl, ale má to potenciál a věřím, že oproti 62% hodnocení po prvním dílu, se průměr zvýší. Samozřejmě záleží na tom, co pro diváky tvůrci připravili...určitě se budu dívat.

Trpaslík - Úterý (2017) (epizoda)

I druhý díl velmi povedený, je potřeba se naladit na dané téma, ale stojí to za to. Trochu mi to připomíná styl příběhu ala "Macourek", jen pro 21. století.