Barokní srdce Evropy (2020) (seriál)

Po čase začali zábery a komenentáre pôsobiť mierne repetitívne. Ako inšpirácia na nové výlety za pamiatkami o ktorých ste nikdy nepočuli, výborný sprievodca (ak nepatríte do skupiny zanietencov a historikov, ktorí už stihli niekoľkokrát navštíviť všetky klenoty českej barokovej architektúry).

Králíček Jojo (2019)

Ak hodnotíte film, je vždy potrebné pozrieť sa naň z pohľadu divkáka, pre ktorého je určený. Taika Waititi ma ako režisér čim ďalej tým viac prekvapuje. Králiček Jojo mal v sebe skrytých nespočetné množtvo kreatívnych nápadov a easter-eggov, ktoré oko pozorného diváka neprehliadne. Počas sledovania filmu som sa cítil o 20 rokov mladší. Ďakujem Taika.

Mythic Quest (2020) (seriál)

Miestami sa objavilo pár žiarivých, vtipných momentov. Zvyšok bola podpriemerná nuda. Celý seriál ťahali dve postavy, respektíve skôr len jedna.

AlphaGo (2017)

Umelá inteligencia - je to nástroj vyvinutý ľudskou rasou na jej samozničenie? Koho zaujíma otázka na túto filozofickú tématiku, odporúčam pozrieť dokument. Inak celý dokument je ako cez kopirák pretlačený Chimera Ant arc mangy/anime Hunter x Hunter.

F1: Touha po vítězství (2019) (seriál)

Konečne som si vychutnal po dlhých rokoch zas naplno napätie počas priebehu celej sezóny F1. Na prvých priečkach nieje takmer žiadna zábava. Ale dokument sa zameriava prevažne na stred poľa, kde neustále prebiehajú mikrosúboje medzi jednotlivými jazdcami a ich teamami. Týchto jazdcov som si obľubil a prežival som s nimi naplno každé ich výťazstvo alebo prehru. Aj keď v ich prídape výhra len málokedy znamená pódiové umiestnenie.

Vinland Saga (2019) (seriál)

Príbeh a postavy v porovnaní s mangou pôsobia plyko. WIT Studio sa s tým popasovali najlepšie ako mohlo a výsledok je veľmi pozitívny. Každá postava má svoje špecifické čaro. Thors, viking ktorý pochopil pravú podstatu cesty bojovníka. Askelandd, prefíkaný lišiak dokáže vždy dosiahnuť svoj cieľ aj keď sa mu šmola lepí na pätý. Thorkell, veselá kopa túžiaca po nových výzvach. Thorfinn a princ Canute sa v prológu len zahrievajú, ich osudy sa naplno rozvinú v pokračovaní. Pri ságe o Vinladne som si prišiel na svoje a stále sa teším na novē príbehy či už v TV alebo na papieri.

Genndy Tartakovsky's Primal (2019) (seriál)

Vravel som si, počkám kým vyjdu titulky. Dobre, že som som s tým nestrácal čas.

Zaklínač (2019) (seriál)

Počin od Netflixu sa v univerze zaklínača nestratí. Ak by som to mohol zoradiť, úplne top a stále neprekonané ostávajú Sapkowského knižné predlohy. Nasleduje kvalitné herné spracovanie od CD Projektu a hneď za ním nasleduje nový seriál od Netflixu. Ďalej pokračuje všetko ostatné spojené so zaklínačom. Aj keď sa v príbehoch o Sivom Vlkovi dobre orientujem, nednotlivé epizódy mali náboj, ale chýbala im taká výpovedná hodnota a atmosféra aká bola dosiahmutá v hrách a knihách. Ak opomeniem porovnanie, čo môžu divákovi ponúknuť ostatné platformy, seriál celkom ušiel a dobre sa naňho pozeralo. Najviac som si však vychutnával záverečné titulky obohatené o Dandelaionove hrdinské piesne.

Le Mans '66 (2019)

Damonovi a Milesovi, vlastne Baleovi role vo filme sadli parádne. V poslednom čase ako keby sa roztrhlo vrece s kvalitnými filmami z prostredia rýchlych kolies. Nie je to na škodu. Príbehov o prehre či slávnych výťazstvách, priateľstve a rivalite je mnoho. Teší ma, keď vidím ako tieto legendy znovuoživajú na filmovom plátne a inšpirujú súčasné generácie.

Irčan (2019)

Tri a pol hodiny plmé rozhovorov medzi "priateľmi" ak by sa to tak dalo nazvať boli do filmu tak kvalitne zapracovnané, až divák takmer nevníma čas a len s úsmovom v duchu plní poslušne roľu poslucháča starého pána v domove dôchodcov a neveriacky krúti hlavou nad jeho majstrovskými rozprávačskými schopnosťami.