• Fantasy

Abbaga yeojadeul jongahae (2009)

Ta podstata filmu, změna pohlaví mě nebavila, i když jí hraje velmi dobrá Lee na-yeong, chlap z ní nikdy nebude. Korejci tu opět nadsazují. Párkrát se zasmějete, ale jinak film prošumí a druhý den si na něj ani nevzpomenete, i když možná s tou hlavou to byl fakt skvělý nápad.

About Love (2005)

Snímek dokonale zachycuje příběhy jednotlivých postav, které mají různé trable s láskou. Film obsahuje 3 příběhy, které se v malinkých momentech lehce dotýkají. Ve filmu je skvěle zachycena nálada a atmosféra jednotlivých příběhů, kdy první se odehrává v Tokyu, druhý v Taipeji a třetí v Shanghaji. Tak jak jsou příběhy za sebou uvedeny, tak zároveň, alespoň pro mě, film krásně vrcholí příběhem v Shanghaji, který má ještě širší rozměr díky záverečné scéně v pobořeném předměstí Shanghaje, kdy staré, ale pěkné domy, musí ustoupit novým, čímž Čína takhle přicházi o svou kulturní identitu. Záverečný španělský "pozdrav" - te quiero jen podtrhuje již tak vynikající film, který má i skvělé obsazení. Nemůžu jinak náležitě ohodnotit tento nádherný snímek než všemi pěti.

Aeja (2009)

Skvělý film, který mi udělal zase jednou radost. První polovina je spíše komediálního rázu, ve které jsem se velmi bavil. Druhá polovina je poměrně vážnější, ve které krystalizuje ta pravá tvář vztahu mezi matkou a dcerou. Snímek však opět končí s úsměvem na rtech. Celý film je však podán s takovou lehkostí, že se na něj dívá jedním dechem. Užíval jsem si velmi jiskřívé hašteření mezi matkou a dcerou, které je tu ztvárněno s již klasickým korejským humorem. Řekl bych, že TENHLE film představuje asi přesně to, co mám na asijských filmech rád. Skvělé herecké obsazení, zvláště ústřední herecké dvojice, skvělý balanc mezi lehkostí a vážností filmu, jedním slovem - nádhera. Poslední dobou jsem měl obavy, jestli "Korejská mašina" na skvělé a nádherné filmy už náhodou nevyčerpala většinu svých kvalitných nápadů, ale ono přeci jenom stále některé kousky stojí za to. Tohle je jeden z nich. Za mě 90% and i love my mom. ---- Supercalifragilisticexpialidocious:P

Aejeonggyeolpibi du namjaege michineun yeonghyang (2006)

Prvních 30 minut filmu je hodně zábavná, obsahuje spoustu vtipných scének a hlášek, jenže po čase film sklouzne do stereotypu, spočívajícího v neustálé snaze předhazovat vtipné scény, které jsou právě po čase docela úmorné a poslední půl hodinu filmu jsem měl co dělat, abych to vúbec dodíval. Je to škoda, protože úvodní část byla vynikající, teda alespoň mně přišla obrovsky vtipná scénka s japonským pornem nebo zbavování se ex-manžela Mimi. Škoda, velká škoda, mohlo to být mnohem lepší, takhle jen za mě 45%

A Fei zheng zhuan (1990)

Wong Kar-wai svým druhým filmem předvádí, na čem jeho následující snímky budou stavět. Tohle sice není jeho vrcholné dílo, ale i tak je to skvělý film, se spičkovým obsazením a skvělou atmosférou 60. let. Celkově 80%

Ahiru to kamo no coin locker (2007)

Pro mě byla druhá půlka lepší než ta první, protože tam bylo přeci jenom poodhaleno, o co tady vůbec jde. Nepopírám, že šlo o zajímavý snímek, ale je jen pouze lehce nadprůměrný, takže tenhle film hooodně nadhodnocen, na pět hvězd to opravdu není v žádném případě, i když je Bob Dylan skvělý :-) Za mě 60% a to jen za velmi nudnou první polovinu.

Ai zai yu le quan de ri zi (1998)

Docela dobrá komedie s Athenou Chu, i když to bití žen baseballovými pálkami a další fake násilnosti by tam být nemusely, i když ne, že by si ty ženské nevěrné, které jdou jen po penězích, nějaké ty tresty nazasloužily, i když v konečném důsledku s nimi "vyjebou" ti chlapi. Jako oddechovka dobrá, ale stále je to podprůměr. 40 %

Ajikdo gyeolhonhago shipeun yeoja (2010) (seriál)

Nechápu jak se tohle někomu mohlo tak líbit, tohle je docela špatné drama, kde za zmínku stojí jen Eom Ji-won a ta instrumentální skladba hraná na el. kytaru. Těžké zklamání a průměrné hodnocení neodpovídá kvalitě.

Aju teukbyeolhan sonnim (2006)

Na tenhle snímek je udělán vynikající trailer, bohužel mě navnadil úplně na něco jinéh, než se pak posléze ve filmu dělo, což bylo pro mě velké rozčarování. Celkově film nebyl tak špatný, sice to bylo jen průměrné až lehce podprůměrné, ale pěkný konec a i taková ta navozená atmosféra díky kameře, udávám 55% nakonec jako celkové hodnocení.

Akihabara@DEEP (2006)

Snímek, který se točí kolem otaku a jejich posvátného místa - Akihabara. Minamoto opět nezklamal a předvedl nám tu velmi dobrou komedii s docela dobrým příběhem. Opět jsem se nestačil divit, jak jednoduše a skvěle dokázali Japonci tohle téma zpracovat. Skvělé obsazení, velmi poutavě natočeno a notná dávka humoru (fakované komponenty Sony, Dell, Fujitsu atd, to mě hodně dostalo), to vše ve mně zanechalo velmi velmi dobrý dojem z filmu, který jsem si hodně užil, což se odráži i na mém hodnocení. 85 %