Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Animovaný
  • Fantasy

plakát

Annyeong nae sojeonghan saram (2016) (TV seriál)

Toto drama jsem měl rozdívané snad 2 roky, kdy po nějakém čase jsem si dal další a další díl. Má to samozřejmě skvělé emoce, dobré herce a příběh a to vše zalité omáčkou, která je pro Korejce vlastní, ale chápu, že to, jak píše Mkqp, může někoho už otravovat. Holt jiná kultura, která není pro každého:P

První člověk (2018)

Filmářsky je to špičková práce, jen škoda, že jde stavěná na fikci, lži - přistání na Měsíci.

Bohemian Rhapsody (2018)

Hype roku, podprůměrný film a Malek si toho oskara v žadném případě zasloužit neměl!

Gonjiam (2018)

V Koreji vyvolal tento film neskutečný rozruch a senzaci, bohužel pro mě je tohle velmi nezajímavý horor, který mě nedokázal ani jednou vylekat. Takže mnoho povyku pro nic a celkově podprůměr.

plakát

Ghost in the Shell (2017)

Pro fanouška předlohy, je tohle slabý odvar, který vybrakoval ikonické scény z legendárního GitS anime filmu z roku 1995, a namíchal ho jinak s novým scénářem (který stojí za hovno samozřejmě), aby to bylo "zajímavější" - takové to "origins of Motoko". No, přitom stačilo bezchybně převézt původní látku na hraný film a byla by to bomba, ale to bych asi fakt už chtěl moc. I OST stojí za nic, jen u závěrečných titulů vyvstane téma legendárního openingu z Innocence, u kterého jsem jen zamáčkl slzu v oku při vzpomínce, jaké ty animé filmy byly bomba. Když to shrnu, pro neznalé (asi většina) to bude celkem koukatelné, ale s tím, že to nemá potřebnou šťávu. Pro znalé je to jen další zpackaná Hollywoodská předělávka z klasiky, na kterou by vůbec nikdo neměl už radši šahat. Za mě to nebylo úplnej průser, ale už to nechci nikdy vidět.

V měsíčním svitu (1991)

Zaujmulo mě, že tam hraje mladinká Reese, ale to, že to bude tak krásný old-fashioned movie, jsem fakt nečekal. Nádhera.

Snowden (2016)

"I think the greatest freedom that I've gained is the fact that I no longer have to worry about what happens tomorrow, because I'm happy with what I’ve done today,"

plakát

Hyubnyeo : kalui kieok (2015)

Luxusně natočená sračka. Kamera super, ale ten scénář, totální shit. 김고은 navíc naprosto nevěrohodná, totálně idiotské chování postav, ale zase alespoň slušné obsazení zbylých rolí.

plakát

Sázka na nejistotu (2015)

The Big Short je dobrým filmem, který se přímo věnuje tématu hypotéční krize. Aby přitáhl potřebné množství diváku a přiblížil to i těm, kteří o tom, jak věci fungují, nemá potuchy, je ve filmu vše vysvětleno ohledně MBS, CDO atd. To by samozřejmě nebylo dost, tak do rolí byli obsazení také věhlasní herci (Bale, Pitt). V čem ale film opět selhává, že nepodává opět celkový pravdivý obraz o tom, co se skutečně stalo. Z části se to dá omluvit úhlem pohledu postav, ze kterých film vychází. Ale brát to jako potvrzení, nebo z toho dělat závěry jako „jo, tak tahle to bylo, teď teda vím všechno o krizi“, je naprostá stupidita a pomýlenost jako sledovat zprávy v TV a dělat, že vím, co se děje u nás i ve světě, což ostatně lze vidět na komentáři uživatele Lima. Jako film to byl hodně dobrý kousek v tom, že opravdu neuhýbal od tématu, ale to, že si opět zahrává s fakty (vláda USA, SEC), či je úplně vypouští (FED, aneb hlavní asshole hned vedle vlády), nebo vypouští stupidní hlášky (viz. „tohle je kapitalismus“), nelze prominout. K mé spokojenosti by tam museli doplnit další pojednání z pohledu alespoň Petera D. Shiffa, či Rona Paula, ale bohužel.

Yeonpyeonghaejeon (2015)

Dalo by se vytknout dost věcí, od stopáže po "dalo se to udělat líp", ale stejně mě ten konec dostal.