• Pohádka

Proboha! (2008)

Nelíbil se mi agresivní přístup Mahera ke zpovídaným, zbytečné prostřihy a podobně. Působilo to na mě příliš lacině. Film tak vnímám spíše negativně a to i přes to, že je Maherovo pochybovačství mým vlastním názorům blízké a některé postřehy a pasáže byly opravdu zajímavé. --- Poznámky: Pokud autoři předem vyloučí osobnosti typu Dalajláma nebo Matka Tereza a zaměří se jen na bizarní postavičky, znamená to, že se o objektivitu ani nesnažili. Pozitivní příklady náboženského života se jim prostě nehodily do krámu. Taky je snadné pobožnost a víru jako takovou odsoudit coby "praštěnost", ale nemohla být pro člověka právě tato vlastnost (pro někoho možná paradoxně) evoluční výhodou?

P.S. Miluji Tě (2007)

Nemůžu si pomoci, příběh, jednotlivé scény i chování postav na mě působilo strašně nevěrohodně...

Láska nebeská (2003)

Romantickým komediím dokážu leccos odpustit např. naprosto nevěrohodnou postavu premiéra, přechytralé a přeempatické jedenáctileté dítě, ale už ne vulgárnost a zaměňování sexu s láskou. Taky mi vadila ta spousta postav a zaměnitelných tváří. Kdyby z nich někdo vytvořil pexeso, myslím, že bych některé z nich nedokázala bez kontextu přiřadit ani ke správnému protějšku. Na druhou stranu oceňuji fakt, že se film dotkl i jiných forem lásky než je láska partnerská, a několik vtipných scén jsem si v něm taky našla.

Nepříjemná pravda (2006)

Tak tohle fakt ne... Bylo to víc o globálním oteplování nebo Al Goreovi? Hraní na city u mě mělo zcela opačný účinek než tvůrci zamýšleli.

Slunovrat (2019) odpad!

Na začátku film vypadal nadějně: letní přesto čímsi mrazivá atmosféra, sympatická hrdinka, podivné prostředí pohanské komunity... Postupně ale přišlo jen zbytečně explicitně ukázané násilí, snůška klišé, nelogičností, otřepaných rituálů vygradovaných až ke grotesknosti a především naprostá předvídatelnost dalších scén. Žádné navození pocitu znepokojujícího tajemství, jaký by si tento typ filmu žádal, se autorovi nepovedlo, zato film vyvolává smích na nechtěných místech. Holt něco jako byl britský Rituál (Proutěný muž, The Wicker Man) z roku 1973 už asi nikdo jen tak nenatočí. Bohužel.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Věřím tomu, že se jedná o nadsázku a mystifikaci, ale i tak mi toto video přijde nevkusné. Souhlasím s uživatelem Rogue. P.S. Tak prý se o mystifikaci nejedná, v tom případě je to nevkusné a trapné. Není divu, že to na někoho má přesně opačný účinek než autoři zamýšleli.