• Pohádka

Amélie z Montmartru (2001)

Nepatrím medzi romantické typy, ale Amelie ma dostala ... milá a originálna, mierne poetická haluz, v každej sekunde prevoňaná optimizmom a francúzskym šarmom. Dúfam, že altruizmus hlavnej hrdinky je všeobecne nákazlivý a že nie som jediná, ktorá má po opätovnom zhliadnutí tohto dielka chuť rozdávať mince a prevádzať slepcov cez cestu :-)

Americká krása (1999)

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Dokonca ani vtedy, keď sa to blyští za veľkou mlákou. Pohľad na Kevina naháňajúceho stratenú mladosť a na výkony ostatných, ktorí mu pritom zdatne sekundujú (najmä Mena, Annette, Thora) je zážitkom. A pre mňa osobne jedným z najlepších počinov Made in USA, ktoré som kedy videla. Rada si ho zopakujem.

Annie Hallová (1977)

Tí dvaja v tom filme nehrali, oni ho žili.

Another Gay Movie (2006)

Prcičky zahalené do dúhovej vlajky. Niečo viem o tom, že ľudia orientovaní na rovnaké pohlavie to mnohokrát nemajú jednoduché. Ale prečo sa niekedy nepobaviť aj na svoj účet? Súhlasím, nie je to kvalitný film, nemá posolstvo, pre mnohých je možno dosť nevkusný. Chápem. Ale napriek tomu všetkému u mňa za 5. Za frekvenciu výbuchov smiechu. A za pripomenutie, že človek nemá stále brať všetko vážne. Najmä nie seba.

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Videla som to ako decko v kine a v noci som sa skoro zašťala od strachu. Videla som to ako trochu staršia dorastenka (niekedy po 30ke) a skoro som sa zašťala od smiechu pri spomienke na svoj detský strach. Život je zábavný :-)

Baščovanský a zať (1994) (TV film)

Nedocenený slovenský skvost. Ono by to v podstate aj bolo depresívne (ak by som ja bola nútená žiť v Baščovanského rodine, tak si to asi hodím), keby to nebolo tak nesmierne zábavné. Prudká jednoduchosť a tiežpodnikateľská hamižnosť vykreslené naozaj naturalisticky. Herecké výkony par excellence, rovnako scenár a réžia.

Beavis a Butt-Head (1993) (seriál)

Na týchto dvoch dementných postavičkách sa skvele bavím už veľa veľa rokov :-)

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Strašné :-))) Brandon a jeho rodičia jasne zrelí na ústavnú liečbu. Pravidelne som do toho začala čumieť až s nástupom sexy mrchy Valerie na scénu.