• Pohádka

Lost Highway (1997)

Môj prvý Lynch ... úžasná atmosféra a dejovo celkom solídna hádanka. Prítomnosť Patricie a Rammsteinu (z čias, kedy ešte robili kvalitnú hudbu) veľmi potešila moje oči aj uši. Ale priznávam dobrovoľne, Mystery mana by som "v dome" mať nechcela.

Fany (1995)

Stará žena s dušou dieťaťa ma na dlho odrovnala plačlivo prednesenou vetou "Psy jsou hodnější než lidi". Bohužiaľ často je to pravda ... Avšak ktovie, čo by z tohto filmu vzniklo, keby hral titulnú rolu niekto iný ... našťastie pre diváka to bola božská Jiřinka :-)

Mulholland Drive (2001)

Z toho, čo som zatiaľ od Lyncha videla, bol pre mňa Mulholland Drive to najlepšie a najľahšie dekódovateľné dielo. Prebudenie do reality býva kruté a na nezvratnosti niektorých našich životných rozhodnutí nič nezmení to, že ich vo sne chceme vziať späť. Pri každom ďalšom zhliadnutí (ktorých bolo doteraz 5) si tam nájdem niečo nové. Úžasný film, aj vďaka Naomi, a najmä Laure. V dobe natáčania bola snáď najkrajšou ženou v galaxii. Súkromná TOP 10 :-)

Beavis a Butt-Head (1993) (seriál)

Na týchto dvoch dementných postavičkách sa skvele bavím už veľa veľa rokov :-)

RRRrrrr !!! (2004)

Za iných okolností by som po tom asi nesiahla (v horšom prípade by som to vypla v polovici), ale keďže som to pozerala s uletenou partou a nie zrovna v triezvom stave, prišlo mi to dosť zábavné. S čistou hlavou to radšej neriskujem :-)

Šestý smysl (1999)

Pri spomienke na rozuzlenie ma mrazí ešte dnes - to bola pointa, na ktorú sa oplatilo počkať, aj keď sa mi počas sledovania filmu miestami zdalo, že akosi nemá spád. Pár scén však bolo excelentných, malá Mischa Barton mi privodila cvičný infarkt :-)

Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu (2007)

Natočiť objektívny dokument o Saudkovi sa nedá, pretože je to pozér, ktorý režiséra aj diváka nechá myslieť si to, čo práve chce, aby sme si o ňom mysleli. Koľko je v tomto filme pravdy, vie len on sám (ak vôbec). Ja ale dávam plný počet, lebo som rada, že dokument vôbec vznikol, a predovšetkým preto, že Saudkov gýčom reznutý živočíšny naturalizmus môžem. Teda, čo sa týka jeho tvorby. A inak nech si (ne)spáva s kým chce :-)

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Strašné :-))) Brandon a jeho rodičia jasne zrelí na ústavnú liečbu. Pravidelne som do toho začala čumieť až s nástupom sexy mrchy Valerie na scénu.

Modrý samet (1986)

David Lynch put his disease in me.

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Do kina som nakráčala v očakávaní niečoho ako Amelie 2, ale doktorov pohľad na vec ma vyviedol z omylu. S úžasom som sledovala, ako sa mi mozaika bizarného príbehu skladá pred očami, a z kreatívneho využitia tabletiek na hlavu ma mrazilo ešte dlho.