• Životopisný

Královna slz - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

V úvode ako vravia naši bratia - zaděláno na pěknej prúšvih. Určite k tomu speje dej v ktorom spoznávame pár milých aj nemilých týpkov, nechám sa prekvapiť. Osobne obdivujem krásy ázijskeho tigra - aj my sme mali byť Švajčiarsko aj tigrom Európy - bohužiaľ s tými našimi vodcami sa to nepodarilo a zrejme ani nepodarí. Zatiaľ spokojný - zlatý stred!

Vládcové nebes - Část osmá (2024) (epizoda)

Tož ja neviem či si stojím na kábli alebo nás oslobodili americkí černoši? Jedno aj druhé ak mi potvrdíte, tak sa asi hodím pod B57! ***

Zrada - Episode 5 (2024) (epizoda)

Nemôžem si pomôcť ale "Panelákový" prepis pôvodného scenára je tu veľmi zreteľný, už sa to podobá telenovele.

Anatomie pádu (2023)

Šlo by tomu dať aj pěťku ale to by asi pseudointelechtuál VERBAL asi nepredýchal. Pamätám časy, kedy tvrdil, že má sbaleno, škoda, že to nezabalil. Tie píčoviny sa už čítajú zle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Berlín - Ohrožený slon (2023) (epizoda)

Lúpež storočia sa zmenila na melodrámu, interpol nevyriešil nič. Vadí? Mne áno aj nie. Tak si vyber!

Duty After School - Episode 10 (2023) (epizoda)

A sme vo finále. Ak niekto povie, že predvídateľný koniec, tak tomu neuverí asi nikto, kto záverečnú blamáž videl. Naozaj muselo dôjsť na vzájomnú likvidáciu, nestačili sféry? Vari najviac nezmyslov sa podarilo vsunúť do záverečnej, takmer bežnému filmu čo do stopáže porovnateľnej epizóde. Vyšli síce najavo všetky podvody vo vnútri extrabodovchtivej chásky. Na začiatku bolo jasné, že nápad so sférami bol zaujímavý a dobrý po každej stránke - myslím tým vizuál, animácia príšer  aj zvuk mi pripadal parádny. Lenže samotná sféra nemohla vydať na 10 dielny seriál v tempe 1. epizódy. Som veľmi zvedavý, kde sa v rebríčku obľúbenosti objaví, pričom som presvedčený, že stálice s prvej desiatky (Tom a Jerry, Mr. Bean, Simpsonovci) určite neohrozí a možno ani prvú stovku. Na koniec - koniec dobrý, všetko dobré. Nech sa tým kórejcom darí aspoň tak ako nám! PS: Ešte celkom na záver jeden postreh zo zákulisia seriálu: Jedna z herečiek - Se-mi Lim v úlohe stredoškoláčky má 35 rokov!

Duty After School - Episode 4 (2023) (epizoda)

Po úvode ako zo seriálovej čítanky klesá úroveň na bežný štandard, povedal by som máličko nad priemerom. Prvotná myšlienka žravého monštra mimozemského pôvodu tak trochu evokuje Votrelca ibaže poriadne premnoženého. Nebudem spoilerovať ak vyslovím myšlienku, že potvory z gulí budú asi citlivé na chlad, kamera sa na chvíľu zastavila na fľašiach s tekutým dusíkom, čo by mohli byť v pokračovaní niečo ako Kalašnikov medzi samopalmi. Seriál si určite nájde svojich skalných z komunity komixákov, resp. v oblasti mladšieho publika. Ako pri iných kórejskych produkcií (napr. Battle Royale) mi trochu vadí jazyk štýlu: noohaaunhooo, ale čo človek neurobí pre kultúru. Pretrpí to. Myslím, že filmy sa o pár rokov už nebudú točiť ale vyrábať softvérovo.

Duty After School - Episode 5 (2023) (epizoda)

Tak málo deja, ešte k tomu opakovaných scén by sa pohodlne zmestilo do klasických 45-50 minút. Seriálu by to určite pomohlo k väčšej obľúbenosti! Sme v polovičke série a dej sa takmer zastavil, reakcie príšer aj ľudí sú viac-menej predvídateľné, napätie udržiava dobre zvolený zvuk príšer.

Duty After School - Episode 6 (2023) (epizoda)

Šiestym ťahom sme obetovali kráľovnú, pešiaci sa držia zásluhou vidiny akýchsi bodov pre prijímačky na vysokú, na čo iní pešiaci zvysoka serú. Zjavila sa aj láska, sentiment, prečo nie, veď sú to už takmer dospeláci. LGBT zatiaľ asi nehrozí. Trochu ma prekvapuje mládežnícky slovník v ktorom výraz idiot je častejší ako daj náboje, či podaj kolu! Opäť pomalé, scény schválne spomalené, kamera miluje pohľady mladých bojovníkov, sféry sa konečne začínajú chovať ako inteligentné stvorenia na úrovni viacbunkových hladných príšer ktorým nechutí nič okrem ľudského mäsa! Brrrrr, fuj! Veď prečo nefičia na bravčovom alebo hovädzinke, rízeček alebo fajný krvavý stejk, za lososa by možno dali aj pol hviezdneho kráľovstva. Šestka teda opäť za tri.

Duty After School - Episode 7 (2023) (epizoda)

Po tejto epizóde mám pocit akoby strelivo dochádzalo scenáristom. Predikcia Akčný sa k tomuto dielu vôbec nehodí, študenti, vlastne vojaci a vojačky poriešili zopár sfér, a opäť sa dostali na pretras vzťahové sekvencie. LGBT stále nehrozí, naopak, obnovila sa snaha o zisk extra bodov k prijímačkám. Losovanie o zotrvaní alebo odchode domov (kam domov, keď domova niet) zatiaľ najtesnejším rozdielom vyhrávajú bojachtiví žiaci - vojaci.  Vojačky. Three stars s veľmi odretými ušami. Komiks som nečítal - nevidel, môj predpoklad, že sféry dostanú na frak dusíkom sa neukázal správny, takže netuším čo bude ďalej. Možno nastane posun v správaní sfér na oblohe... A len tak mimochodom: ako riešia sféry na oblohe napríklad Laponci, Keňania či Kazaši?