• Životopisný

Lhář má čtyři tváře (2010)

Tento film si plným právom zaslúži hodnotenie ODPAD! Nechápem, ako som to vôbec dopozeral, tak totálne zmršené dielo som už dlho nevidel. A že vraj príjemná romantická komédia? Príjemná? No koment! Romantická? Leda medzi opicami! A že vraj ešte k tomu aj komédia? No rehotal som sa hodinuapol jak kúň! O hovne a o ničom, takto si kinematografiu nepredstavujem!

Robin Hood (2010)

No síce som nevidel Director's Cut: 156 min, ale asi v tom to nie je. Nerozumiem, prečo si ju Katka nenechala vylízať, keď mala taký dlhý pôst a ešte pár vecí, ktoré s history nemajú dobrý kontakt. Ale vôbec by to nevadilo, keby všetko ostatné ladilo. Film som musel vidieť ako povinnú jazdu mojej obľúbenej Léy Seydou ale sklamanie totálne!

Strážce pořádku - Blowback (2010) (epizoda)

Síce ako celok to môže pre fajnšmekra spôsobovať husiu kožu ale pre bežného čumila nič nenabehlo.

Dexter - Série 4 (2009) (série)

Dexter, séria štvrtá, nový lajtmotív, staré i nové tváre. Niektoré dialógy strácajú na sile, občas sa stane, že síce ktosi čosi hovorí ale rozumie tomu len Dexter alebo jeho táta. Seksualita na pracovisku Majamskej police sa začína rovnať seksualite známeho seriálu z produkcie eSKa (nášho národného kultúrneho pokladu) Endyho Krauza a jeho denného seriálu Panelák – jednou vetou: každý s každým a pekne trikrát dokola. Pozícia Dextra je neotrasiteľná, ale tiež mu trošku dochádza para a dosť častou odpoveďou v dialógoch znie jeho jednoslovné: neviem. A nie len u Dekstra je to takto. Ale furt sa niečo deje, (Masako je boží) väčšinou to nie je predvídateľné ako pri naháňačke Toma s Džerrym a o to nám vlastne ide. *****

Star Trek (2009)

Jediný STARTREK ktorý som videl a videl 12 rokov od jeho premiéry. 120 minút nabitých akciami vo vesmíre (7 minút titulky) s brutálnou muzikou prezentovanou prevažne monumentálnymi fanfárami ako píše GALADRIEL. Film určený špecifickému publiku, ku ktorému síce nepatrím (je mi milší E.T. alebo Barbarela), napriek tomu hodnotím plným počtom hviezdičiek ako ocenenie za kult v oblasti Sci-Fi.

Špičák (2009)

Wow či fuúj? Uff, dilema riadna. Ťažká téma, hrozný príbeh, ešte som to nepredýchal, ale asi takto: Nenudil som sa, bol to vcelku napínavý príbeh v neznámom prostredí, kde sa hrany neobrusovali ale skôr ostrili do maxima. Trochu slabšie technické spracovanie, ani hudobný podmaz nenadchol, ja vlastne ani neviem za čo som dal tri hviezdy. Veľa ľudí na fóre si myslí, že je to film úchylný, pre úchylákov, strihnutý pornom, krásny, nebezpečný a tak podobne, nuž čo, opäť niečo, čo nás maniakov určite obohatí.

Dexter - Série 3 (2008) (série)

Dexter, tretia séria sa blíži k vyvrcholeniu ale i vysvetleniu obrovskej kopy otázok ku ktorým nás dokopali tvorcovia 9. najobľúbenejšieho, resp. 46. najlepšieho seriálu podľa hodnotenia na ČSFD. Medzi najlepšími seriálmi furt tróni Černobyľ (ten je tam celkom zaslúžene – asi?) ale pred Dextrom sú aj Simpsonovci, Tom aj Džerry. Medzi najobľúbenejšími seriálmi sú Simpsonovci prví a Dextra predbehli napríklad Priatelia, Ovečka Shaun či Pat s Matom. A keď si k tomu pridám prevládajúce komentáre k tretej sérii, že vraj bola zatiaľ najslabšia, tak sa mi natíska otázka, čo sme čakali od tohto seriálu ako celku? Podľa mňa sa to vyvíja úplne v pohode, menia sa témy, skúšajú sa nové kombinácie partnerov, nové vzťahy, situácie sa posúvajú dopredu, a Dexter kráča k ďalšej sérii, ktorá môže byť suverénne najlepšia, alebo aj najhoršia zo všetkých. *****