Iron Man (2008)

Po shlédnutí Avengers jsem se zastyděl a rozhodl dohnat své nedostatky v této oblasti. Logicky sice místy pokulhává, ale o tom přece sci-fi není, nemusí být logicky dokonalé. Cynik, génius a milionář (nebo miliardář?) v jedné osobě, který se rozhodl vzít vše do vlastních rukou, v podání Roberta Downey Jr. je zahrán velmi dobře. Za mě snad už jen tolik: Dříve jsem neměl rád sci-fi, ale je na čase to přezkoumat, Iron Man mě baví.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Seriál, který v každém dílu nabízí dokola se opakující potíže Charlieho a jeho bratra Alana, ze kterých se snaží těžit nějaké ty vtipné momenty. První díly byly víc nápadité. S postupem času to musí být i pro skalního příznivce nuda. Ale čas od času si zapnout jeden díl neuškodí... obzvlášť v případě, kdy člověk třeba taky řeší problémy s matkou. 70% Možná bych měl přidat hodnocení 9. série s Ashtonem Kutcherem, které ale zohledním jen v komentáři: Tady už seriál od začátku pokulhává, Kutcher možná hraje, ale maximálně klauna, což se dá ovšem říct i o Jonu Cryerovi, který ze sebe dělá šaška celý seriál. Co je ovšem moc, to je moc. Sice i poslední série s Charlie Sheenem nenabízely nic nového, ale prozatimní hodnocení s Kutcherem je max. 40%, přesto sleduji dál, i když už hlášek výrazně ubylo, stále sem tam se seriálu podaří vyčarovat alespoň úsměv na tváři.

Resident Evil (2002)

Zombie hororům jsem nikdy neholdoval, ale Resident Evil ani pořádně nestrašil. Možná nás měly vystrašit ty hordy zombíků. Jediná scéna, která stojí opravdu za zmínku, je ta s ochranným systémem hlavního počítače. Ale tak je to má nejspíš druhá zkušenost se zombie filmem, tak alespoň za Millu a pár lekaček 60%.

Poslední templář (2009) (TV film)

Film bych shrnul asi takto: Mohlo to být horší. Knihu jsem nečetl, takže hodnotím jen film jako takový. Příběh ušitý na míru "správnému názoru." Archeoložka, která jde po objevení pokladu templářů a nikdy nevěřila v Boha, se najednou zamiluje a věřit v Boha začne? Potom ještě navíc zničí "důkaz," který by ohrozil křesťanství? No, na mne až moc zamotané a nesmyslné, ale když chvíli člověk úplně vypne, nakonec je v tom i takové poselství víry, člověk musí věřit a ne hledat důkazy.

John Q. (2002)

Celý film je jen nekonečné útočení na city, ale vůbec mi to nevadilo. Sentimentální? Tak ať.

Sokyně (2006) (TV film)

Nuda. S poměrně zajímavým námětem si tu neporadili nejlépe. Škoda, dalo se to pojmout i jinak.

Zkus mě rozesmát (2011)

Milá komedie s jednoduchým příběhem. O nic se nesnaží, na nic si nehrají. No, i když to bych vzhledem k námětu filmu lhal. Naopak, hrají si až na příliš mnoho najednou. Chvíli mi trvalo překousnout prvotní trapnost celého nápadu, ale jakmile jsem si zvykl na příběh, jak byl nastaven, začal jsem se dobře bavit.