Mé druhé já (2004) odpad!

Půjčil sem si film v půjčovně aniž sem věděl do čeho jdu a udělal sem obrovskou chybu. První půlka filmu jde jakž takž přežít a u druhé jsem hodněkrát přemýšlel zda se přestanu koukat. Režisér chtěl asi za každou cenu natočit vyjímečný film s promyšleným dějem a napětím. Nápad natočit film o klonu matky není špatný, ale zpracování více než hrozné!

Volavka (2002)

Tenhle kousek je podle mne špička. Postava Yana a hlavně Minga je velmi zajímavá a ještě dost dlouho nad nimi budu přemýšlet. Dlouho jsem také přemýšlel nad nějakou chybou, ale marně, film je dokonalé dílo ... Moc lidí tento snímek asi nevidělo, přeci jenom populárnější jsou americké filmy, ale jestli budete mít někdy možnost ho zhlédnout, určitě tak učiňte, nebudete litovat.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002) odpad!

Pro mne nepochopitelná napodobenina Kostky, která sama o sobě byla průměrný film. Naprosto stejný děj. Režisér se akorát snaží přidat nový rozměr a chce dát filmu jakousi myšlenku v podobě podivného konce, který asi nikdo nechápe. Měl sem co dělat abych film vůbec dokoukal. Chtěl sem dát původně **, nakonec sem došel k závěru, že na filmu není vůbec nic k ocenění.

Saw: Hra o přežití (2004)

Film se skvěle promyšleným dějem, ale zpracování na draka. Herecké výkony mizerné a absolutně nepřesvědčivé, nedokázali se do role vžít a působí dosti nuceným projevem. Často je promyšlenost děje na úkor kvality filmu. Chybí mu jakási lehkost a jednoduše "šťáva". Až do samotného konce sem se víceméně nudil. Takže jen díky šokujícímu konci dávám ***. Podle mě hodně přeceňovaný film.

Amadeus (1984)

Stopáž je sice velmi dlouhá, ale díky kombinaci výborného děje a ještě lepší hudby dostává film rychlý spád a čas tak přestanete vnímat. Mozarta sem nikdy neposlouchal, avšak po skončení filmu sem ihned začal shánět jeho hudební CD. Pro mě jeden z nejlepších filmů a jen se divím, že není v top 5.