Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Z rostrasenej kamery ma po 5 minútach rozbolela hlava. Celý film som čakal že kedy to vlastne začne a ono nič. Nulový príbeh s kvázi hlobokou filozofickou pointou, ktorá je mi u prdele. Prasiatka z rožkami pôsobili komicky, čo asi nebol zámer a vo filme zohrali nulovú rolu. Nezmysel, ktorý sa snaží predstierať že je niečo viac.

Méďa (2012)

Žiadna sláva, miestami nuda, predvídateľný dej od začiatku do konca, viackrát som sa pristihol že pozerám koľko ešte ostáva do konca. Čakal som viac ale vtípky im celkom vyšli: "Back off Susan Boyle" u mňa priemer.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Ja som sa skvele bavil cely film. Logické chyby asi nemá v takomto filme zmysel hladať a nebolo ich veľa takže u mna prijemne osvieženie po tom čo som nedávno dopozeral Scottovho Prometea, ktorý u mna prepadol pod čiernu zem až na dno kanala. Scifi rozprávka ako sa patrí "se vším všudy".

Prometheus (2012)

BLBOSŤ!!! Vedci ktory pristupujú k problémom ako 5 ročné deti spôsobom "jéé mimozemské zvieratko, idem ho pohladkať", odporný sliz na cudzej planéte treba hned nabrať do rúk, ideme na výpravu do útrob mimozemského labyrintu ale kedže sme vedci neberieme zbrane, alebo "je tu dýchateľná atmosféra, všetci helmy dole, na vírusy a patogény kašlať" a toto sa tiahlo od začiatku do konca každých 5 minút som žasol s otvorenými ústami čo za kraviny zase robia. Proste absolutný blábol, s postavami som nesúcitil ani na chvíľu, skôr som dúfal že ich hlúposť bude nakoniec potrestaná. Nesympatický všetci do jedného. Príbeh slabší než čaj, logická chyba jedna na druhej. Som fanda sci-fi ale toto je epic fail roka. 1.5 hviezdičky za efekty a snahu o doplnenie série a to som ešte štedrý.

Jezero smrti (2008)

Tak hustú atmosféru som už dlho nezažil. Film po prvých pár minútach naberá na obrátkach a stupňuje atmosféru a napätie do neskutočných rozmerov. Toto som vážne nečakal. Výborná práca s postavami, toľkú nenávisť ktorú za tých 90 minút film vo mne vybudoval voči tým parchantom... Dúfal som v "happy ending"... Nejedná sa ani tak o horor ale ako dráma, a thriller 100%, skutočne geniálne. U mna jednoznačne plný počet bodov.

DeadHeads (2011)

Podla mna originálny nápad. No vážne koľkokrát ste videli zombíkov v hlavnej úlohe? Ja som sa ani na chvíľu nenudil, nemôžem povedať že by som sa smial ale bavil som sa veľmi dobre. Skvele ujetý zombie road trip. Syreček, odpadávajúca ruka, týpek v okuliaroch drsnejší než Chuck Noriss a Johny Cobra dohromady - Flawless victory! U mňa dobré 4 hviezdy.

Haunted Changi (2010)

Začiatok veľmi sľubný ale dve tri strašidelne scény celý film nezachránia. Herecké výkony neexistujú pretože sa očividne nejedná o hercov, a tak strach, nervozita, hádky a akékoľvek daľšie emócie sú skôr úsmevné. Čakal som, čakal a stále čakal kedy už to príde až som sa nedočkal. Film by sa dal skrátit do 10 minút vrátane všetkých strašidelných scén a nijako by tým neutrpel. Potenciál by bol, očividne neboli peniaze a herci. Sklamanie na celej čiare. 20% za creepy prostredie.

The Shrine (2010)

"Naháňa nás banda vidlákov čo nás chce zabiť. Nebudeme utekať, radšej sa schováme do tej stodoly uprostred lúky, tam nás určite nikto hľadať nebude" Správanie postáv miestami úplne iracionálne, "herecké výkony" zúfalé aj na céčkový nízkorozpočtový horor a to som už videl kadečo. Prvá polovica nič moc, postupne sa to zlepšujer a v závere dokonca milo prekvapí, každopádne film mal omnoho väčší potenciál ktorý ostal nevyužitý. Možno s väčším rozpočtom by z toho vytrieskali slušný horor, takto slabý priemer, a malé plus za pekný záver.

Blade Runner (1982)

Nechápem ako sa toto mohlo stať kultovou záležitosťou. Ja som reálne zaspával už po prvej polhodine. Nuda, slabý dej, príbeh zúfalo žiadny, dokopy sa tam nič nedeje. Pár psychadelických scén, nuda, dážď, noc nuda, zlý nepriateľ s kvázi hlbokými filozofickými žvástami, pátos a ešte viac nudy. Fakt nechápem, čítam komentáre ale ja som snáď pozeral úplne iný film alebo čo. Ja tam proste nič geniálne, ani nadčasové ani filozofické ani zaujímavé nevidím. Sorry, u mňa 20%, z toho 10 za hudbu.

Tady to musí být (2011)

Je to fakt divný "film" ak sa to tak dá nazvať. Pre mna vačšinou nudný ale napriek tomu má niečo do seba, ale zatiaľ som neprišiel na to čo to je.