• Krátkometrážní

Perníkový táta (2008) (seriál)

Hodně zajímavý seriál, který se hodně vymyká seriálové produkci poslední doby. Nebudete ležet smíchy pod stolem, ani nebudete zbožně obdivovat úžasné schopnosti hlavního hrdiny, i přesto ale seriál působí dosti návykově. Hlavní postava seriálu je vlastně chlápek od vedle, kterému se život v jednu chvíli sesype jako domeček z karet a situaci se snaží řešit jediným způsobem, který ho napadne - vařením metamfetaminu. Seriál se snaží držet co možná nejvíce reálných situací, takže krátké okamžiky úspěchu střídají příhody vyloženě tragikomické, smůla apod. Hlavní postavy si asi nezamilujete hned po shlédnutí prvního dílu, postupem času jim ale začnete držet palce víc a víc. Navíc je velice pozitivní, že narozdíl od mnoha jiných seriálů, zde se postavy vyvíjejí a jejich psychologický vývoj opravdu stojí za to sledovat. V neposlední řadě mě hodně zaujala technická stránka seriálu. Neobvyklé střihy a úhly kamer mě překvapovaly stále znovu a znovu. Některé záběry byly možná trochu delší, ale zase jich nebylo tolik, aby mi to vadilo. Jinak, třetí série mi oproti předchozím připadala chvílemi trochu překombinovaná. Například dvojice zabijáků působila celkem dost uměle a přehnaně, ale zase tolik mi to nevadilo.