• Romantický

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Německá verze má odlehčenější atmosféru, než italský originál, i všechny další verze. A podle mě to vůbec nebylo ke škodě, protože to byla fakt sranda. Herci mi byli - až za mě na největšího padoucha - sympatičtí. Potěšilo mě, že se Němci na konci vydali vlastní cestou, to bylo originální. A taky mi to otevřelo čelist dokořán. Koukám, že se chystá už i naše verze, tak doufám, že do toho dá česká banda všechno. 5*

Chanranhan yusan (2009) (seriál)

Snad od samého začátku, co sleduji korejské seriály jsem měla pocit, že tenhle seriál patří k takovým těm "legendám", které jako fanoušek "musíte" vidět. Přesto se mi podařilo dostat se k němu skoro až po deseti letech. Na jednu stranu mě to ale těší, protože se hrozně ráda vracím do těch časů, kdy se seriály točily takhle. Dramatický, těžko uvěřitelný scénář, ještě dramatičtější hudba a šílené přehrávání ze strany herců. Prostě korejská telenovela a pohádka v jednom. Kdybych si chtěla ze seriálu dělat srandu, napadá mě kromě pravidelného odposlouchávání cizích rozhovorů za rohem celá řada věcí. Jenže pravda je, že už mě u ničeho dlouho takhle krásně nebolelo u srdce. V příběhu je nepravděpodobné skoro všechno, přesto jsem ho hltala a nejednou jsem si kvůli němu zkrátila noční spánek. Nejvíc jsem si ujížděla na období, kdy se rozvíjela romantická linka. Protože sledovat, jak se zamilovaný Lee Seung-gi mění, a jak se to v něm bije, bylo fakt hezký. Hlavní hrdinka se taky povedla, o babičce ani nemluvím. Poslední epizody jsou už spíš taková formalitka, ale určitě se nenechte tím počtem epizod odradit. Tenkrát se dbalo v SBS na stopáž, takže na hodiny to nezabere víc času, než dnešní seriály z kabelovky s klasickými dvaceti díly. 4,5*

Geomgaek (2020)

Příběh o moc jednodušší snad ani být nemohl, jenže v jednoduchosti je někdy krása. V čem ale film rozhodně vyniká, je Jang Hyuk a jeho talent pro bojové umění. Na něj byla tahle role celkem introvertní a nemluvná, ale sedlo mu to i bez hlasitého smíchu a odhodlaných slovních projevů. V tomhle případě rovnou jednal. A milovníci šermu si jeho jednání určitě užijí. Já mám pro ty chlapy, co zachraňují malé holky prostě slabost, takže budu taky trošku nadržovat. 4*

Haideu jikil na (2015) (seriál)

Konec mě zase rozněžnil, ale zkusím se vrátit do dob, kdy jsem si slibovala, že budu v hodnocení aspoň trochu drsná. Nedávno jsem někde četla, že v korejských seriálech jde až 60 % rozpočtu na hlavní herce. Tady by to celkem sedělo. A protože mají režii na svědomí dvě osoby, mám podezření, že jeden se občas flákal, zatímco druhý to v klíčových momentech doháněl (klidně bych si i tipla který :)). Navíc, když vynecháme romantickou linku a budeme řešit tu "akčnější", ve scénáři je neskutečný množství do očí bijících nelogičností. A to platí i pro maskéry. Někdo by jim měl vysvětlit, jak nemůže a měl by vypadat po několika dnech unesený člověk. A scénáristům, že hypnóza má pořád ještě limity. Taky mě štvalo, že se časem zapomnělo na cirkus a hlavní hrdinka si chodila do práce jenom sednout ke stolu a pokecat s kolegy. Nejtragičtější byl ale herecký výkon doktorky, která v podstatě pořád jenom kňučela a opakovala to samé dokola. Stejně tak otec hlavního hrdiny měl na polovinu seriálu jeden a ten stejný text a výraz. Lee Sung-joon byl podle mě taky chybný tah. Popravdě, v době, kdy vrcholila jistá zápletka jsem nemohla vystát většinu herců. Ke konci se seriál (z mého pohledu naštěstí) hodně mění a začíná se točit v podstatě jenom kolem hlavního páru, tam jsem si přišla na svý a postupně jsem zapomínala na podprůměrné herecké výkony vedlejších postav. Jako celek mě seriál bavil, zpočátku jsem si dokonce říkala, že je podceňovaný, ale pak mi došlo, kde to kulhá. Kdyby si tvůrci víc pohráli s některými epizodami uprostřed, vychytali nelogické chyby, zapracovali na scénáři, možná i upravili střih, hned by to podle mě bylo lepší. Asi bych se přiklonila ke třem hvězdičkám, ale Hyun Bin a jeho ďolíček mi to prostě nedovolí. 3,5*

Jo Pil-ho: Doutnající hněv (2019)

Dobře dobře, Lee Jeong-beom filmový svět obohatil už o lepší kousek, ale Jo Pil-ho podle mě rozhodně není průšvih. Karty jsou rozloženy stále stejně - na jedné straně sympatický (avšak ne úplně neposkvrněný) hlavní hrdina a proti němu bezbranná, ale příliš štěstí nemající, dívka. Jejich osudy se propojí a vznikne tak dojemný, akční příběh, plný krve, ale taky pochopení a lásky. 3,5*

Je ne suis pas un homme facile (2018)

I am not an easy man se rozhodně nebude líbit všem. Vlastně je to docela odvážný počin, který předem musel počítat se zástupem "hejtrů". Nic tady není tak, jak podle nastavení společnosti "být má". Všechno je naopak a já věřím, že se s tím část diváků (a nebude malá) nesmíří. A to mluvím i o těch "posunutějších" nebo tolerantnějších jednotlivcích. Tvůrci totiž neuhnuli, prostě do tý výměny šly naplno, se vším všudy. Fajn, občas jsem měla pocit, že je to na mě trochu moc, ale nápad je to skvělý a provedení je, jak už jsem řekla, přinejmenším odvážné. Navíc mám ráda, když mě film přiměje k zamyšlení.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019) (seriál)

Dokument je poutavý natolik, že přestože jsem měla v plánu podívat se jen na jeden díl, skončila jsem zhlédnutím všech třech epizod na jeden zátah. Sice mám spoustu věcí, které čekají, až je udělám, ale já potřebovala vidět, jak ten ha*zl bude potrestaný. Nemám ani nejmenší pochopení pro kohokoliv, kdo jen pomyslí na to, že by týral zvíře, a tak jsem do seriálu šla jen proto, že jsem předem věděla, že toho z týrání koťátek moc neuvidím. Přesto pro mě byl první díl v jednom bodě náročný. A proto prostě nemůžu dát pět hvězdiček.

Střípky ženy (2020)

S citem natočené, skvěle zahrané. A to především ze strany Vanessy, která je - a neříkám to rozhodně poprvé - naprosto fantastická. Film je hlavně o ní, a její postava je velmi zajímavá. Její filmový manžel o ní - pokud se nepletu - na začátku pronesl, že je vždycky v pohodě. A tak na mě i působila, silná a emočně stabilní žena. Co se s ní a s jejím okolím stane, když je vystavena takhle těžké životní situaci? Na to se podívejte sami. Vím, že budu jedna z mála, ale Shia mi ve své roli moc sympatický nebyl. Ale upřímně to tak s ním mám téměř vždycky.

O Vánocích (2020) (seriál)

Asi to bylo záměrem, obsadit do hlavní role ne příliš sympatického kluka, který kromě zpěvu ničím moc nevyniká. Já kvůli tomu neustále balancovala mezi stavem, ve kterém jsem si pochvalovala, že se do jeho role můžu jako divák kvůli jeho obyčejnosti vžít. Na druhou stranu jsem ale - především v jednom určitém momentě - nechápala, jak někdo mohl postavit seriál na postavě, která je nejen totální looser, ale taky pěkně sobecký debil. Když to sečtu, spíš jsem se bavila, než nebavila. Slabší 4*

3Bobule (2020)

Já mám pro tu bobuli prostě slabost. Protože Terezka, se kterou bych koukla snad na všechno, protože Hádek, který toho sice moc nenamluví, ale stejně ho mám ráda, protože vinice... Nemá cenu spekulovat, jestli byla lepší dvojka nebo trojka, mě ani jeden díl nezklamal. I když jednička je jednom jedna. 3,5*