Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Zajímavosti k filmům (5)

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (TV seriál)

Se svým předobrazem - skutečným Enochem Johnsonem má Nucky Thompson (Steve Buscemi) zcela bezpečně společnou jednu věc: červený karafiát na klopě vždy a za každých okolností.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (TV seriál)

Skutečný Enoch Johnson sice také přišel o svou první ženu, kterou si bral v jejích 17 letech, avšak podruhé se oženil až v roce 1941, 10 dní před nástupem do kriminálu, tedy nikoliv v roce 1921, jak je uvedeno v seriálu. Jeho druhá žena byla americká Švédka.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (TV seriál)

Narozdíl od seriálové postavy Nuckyho Thompsona (Steve Buscemi) skutečný Nucky Johnson nikdy nikoho sám nezabil a ani není známo, že by dal pokyn nebo souhlas s vraždou. Také sám neobchodoval s alkoholem jako Nucky Thompson v seriálu, pouze bral provize z obchodů, které dělali jiní.

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Ústřední Stivínův flétnový motiv k filmu je možné slyšet ve skladbě "Glömd" na albu Sons of Koop, vydané v roce 1997 skupinou Koop.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (TV seriál)

Hlavní postava, Enoch "Nucky" Thompson (Steve Buscemi), je založena na reálné historické osobnosti, politikovi Enochu L. Johnsonovi, který v období 1911-1941 skutečně ovládal Atlantic City. Jednalo se o svobodomyslného člověka, který prohlašoval, že pokud by lidé skutečně chtěli prohibici a nechtěli alkoholové večírky a noční kluby, nebyla by po nich žádná poptávka. To, že po nich v Atlantic City poptávka byla enormní, podle něj dokazovalo, že lidé je prostě chtějí. Johnson byl odsouzen na 10 let. Po odsezení 4 let pracoval pro místní naftovou společnost a vinařství. Něco takového je u jeho filmové postavy Thomsona jen těžko představitelné.

Reklama

Reklama

Reklama