Star Trek: Nová generace - Kde vládne ticho (1988) (epizoda)

Všemocná entita si... blá blá blá blá blá blá scénáristi neuměj napsat nic co by stálo za řeč, takže tisíckrát omletý TOS sračka náměty pokračujou bez jakýkoliv větší obměny i v TNG. Trochu zkousnutelnější závěr, ale Picardovi tam vepsali další bullshit proslov o smrti co je tak křečovitě intelektuální až nedává zbla fň smyslu a na závěr je ještě "oduševnělý" after-dialog. Možná, že kdybych neměl ruce zapatlaný těstem a moh sem toho půlku proklikat, tak bych tomu dal i 2*, ale když to člověk musí protrpět fakt celý do poslední vteřiny...

Star Trek: Nová generace - Dítě (1988) (epizoda)

SHIT scénáristické bingo: Stojí zápletka na totálně absurdně nepravděpodobné shodě 2 naprosto nesouvisejících událostí? ANO! Musí být vše vysvětlené v expozičním monologu, protože se to nevysvětlilo v ději? ANO! Náhodné trauma postavy co nikdy nebude mít dozvuk? ANO! Super-zrychlené těhotenství? ANO! Děj co vlastně nikoho nezajímá? ANO! Hrozba kterou pro přežití seriálu naprosto nelze realizovat takže vlastně neexistuje? ANO! Proč tomu nedávám odpad za sračkovost? Protože to v té přehlídce prázdnoty zvládlo ničim přímo neurazit.

Star Trek: Nová generace - Série 1 (1987) (série)

Eh... jako nejsou to úplně silný 3* (čistym průměrem by to byly silnější 2). Žádnej díl co by fakt oslnil, z lepšího tam byla pětina, s přimhouřenim očí třetina, zbytek byl... jakože až na pár výjimek nebyl vysloveně špatnej, ale nebyla ni vůbec ničim nijak dobrej nebo zajímavej. Chápu, že odkaz TOS byl silnej a efekty na svojí dobu super - a co do přežití seriálu dobře že tak, protože kvalitu scénářů TOS to nemá, práci s postavama co mělana začátku DS9 taky ne. Kdyby se mě někdo zeptal jestli to stojí za to vidět... asi bych doporučil podle zájmu a preferencí tazatele tak mezi třema a nanejvýš deseti dílama s tim, že zbytek neni třeba.

Star Trek: Nová generace - Neutrální zóna (1988) (epizoda)

Silnější 2*, koukatelný, ale... nijaký. Mix paralelních linek rozmraženců z minulosti se znovuzjevenim Romulanů nemá vůbec žádnou synergii, spíš naopak se to navzájem rozmělňuje. Romulanská linka má dohromady sotva 10 minut a... no, řekněme, že by to byl dobrej a fakt silnej začátek nějakého dění, ale samo o sobě to je prázdný. Rozmraženci sou parta v podstatě ničim nezajímavejch individuí kolem kterejch se nic nestane.

Star Trek: Nová generace - Spiknutí (1988) (epizoda)

Slušná adaptace Vládců loutek, promarněná příležitost propojit to s TOS adaptací téhož. Začátek má dobrou atmosféru, ale pak to nějak... ztratí sílu a bohužel to najede na vlnu naprosté předvídatelnosti.

Star Trek: Nová generace - Setkání v Paříži (1988) (epizoda)

Jeden z klasičtějších SF námětů pojatý dokonce ne úplně tuctově zbytečně rozmělněnej Picardovou naprosto zbytečnou a prázdnou ne-love ne-story a s nic moc provedenym dramatem. Škoda, těch pár scén co se fakt věnujou nějakýmu SF bylo udělanejch dobře.

Star Trek: Nová generace - Slupka všeho zla (1988) (epizoda) odpad!

Takže z trapné zápletky "posádku šikanuje tuctovej sadistickej psychopat, ale jakože emzák" která by byla zoufalá i pro TOSku se přehoupneme do ještě trapnější krypto-křesťanské zápletky "JÁ jsem ZLO, MWAHAHAHAHA", který už v TOSce byly na blití. Celé to je ztělesněné černou skvrnou co ze sebe umí udělat ropnýho humanoida, wow, a která má náhodné hrozně nedotknutelně mocné schopnosti, protože když neumíte psát scénář, tak fuck it, SF je ten žánr kde můžete všechno, ne?. Pocestě zabijeme jednu postavu, která byla z těch lepších - nebo byla by, kdybysme se o ní stihli něco pořádně dozvědět (a jakože ten background měla docela zajímavej) a pak to zakončíme hned dvěma proslovama, Picardovou tuctovou variací na "nevyhraješ, dokud tě budeme odmítat!" a pak nějakou snahou o emoce - jestli mi na konci bylo do breku, tak maximálně tak zoufalstvym. Jediná slušná scéna je Data a jeho reakce na pohřeb - což je asi tak 10 vteřin z ~2.700 co ten díl má. Ale co ta koukám na hodnocení a reakce, tak oddaní trekkies z toho maj ve své zaslepenosti řetězové orgasmy, nejspíš protože když Stewart začne pronášet proslov, tak reagujou jen na intonaci a tóninu a udělaj se z toho bez ohledu na debilitu pronášenýho obsahu.

Star Trek: Nová generace - Symbióza (1988) (epizoda)

Dobrej SHIT díl :D Picardovo moudré řešení funguje jen kvůli laciné "shodě náhod" že se zrovna rozbily i poslední lodě, Prime directive tu je natvrdo ukázaná jako doočíbijící maskování pokrytecké morální zbabělosti zakecaným vyhýbáním se čemukoliv co by mohlo mít nějaké následky a do toho tam je retardní moralistickej "děti neberte drogy" proslov jak ze státního propagandistickýho videa. Potenciál celé zápletky stojící na umělé ekonomické závislosti dvou kultur (k čemuž, btw., by se snadno dala najít hromada paralel v realitě) a kterému je přizpůsobená minimálně jedna celá společnost nebo dokonce otázka případné individuální viny takového uspočádání nebo dalšího dopadu tohoto uspořádání na danou společnost je vyhozená oknem. Kdo nad timhle tleská buď z fanovství ztratil soudnost nebo si fakt vystačí s převařenou nudlí.

Star Trek: Nová generace - Arzenál svobody (1988) (epizoda)

Námět není nijak originální a je poněkud naivní, ale naštěstí není nijak přehrávanej do nějakého moralizování - výsledkem je vcelku dobře udělaný akční díl. Hodně na hraně 3 a 4*, ale za rozvedení Gordyho charakteru a ukázku pár vedlejších postav si to ty 4* myslim zaslouží.

Star Trek: Nová generace - Klingonské srdce (1988) (epizoda)

Tohle byl nejspíš první skutečně všestraně solidní díl. Žádný úplně zázrak, ale náhled do původu Worfa (dost pozdě, ale lepší než nikdy...), něco o klingonech, slušnej příběh... Škoda že tohle neni základní úroveň téhle série ale vlastně dost nadprůměr. Klingonského kapitána bylo málo, ale rozhodně dílu přidal. ADD: mimochodem ta před-digitální vize počítačové a komunikační budoucnosti je docela kvalitní hit-and-miss... tentokrát s tou hrozně-složitou-webkamerou dost k pobavení.