Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Sci-Fi
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný

Recenze (1 043)

plakát

Barry Seal: Nebeský gauner (2017) 

Funny je... že se takové věci fakt reálně děly. Jinak to je ale adaptace ve správně odlehčeném a v k realitě kontrastním duchu, takže si člověk může užít docela zábavnou show s cruisem v hlavní roli o tom, jak při práci pro CIA řešením životního problému je skočit do většího životního problému.

plakát

Alita: Bojový Anděl (2019) 

Sympatická a poměrně oduševnělá oddechovka - sice tam není nic hlubšího nebo extra zajímavého, co by to nominovalo na 5*, ale 4* to jsou velmi solidní - zajímavé postavy, dobrá akce, ne zcela předvídatelný děj, hezký world building... celkově takový... milý film.  

plakát

Roh Gondoru (2020) 

Hromada dloooouuuuuhejch záběrů na někoho někde, pak jedna nic moc bitka na zrychlenou kameru (pak pár zpomalenejch dramatickejch záběrů), tři koníci... zápletka žádná, děj žádnej, zajímavá akce žádná.

plakát

Sebevražedný oddíl (2021) 

Nudný postavy, nezajímavej děj, nijakej humor, rozvleklý tempo - Gunn fakt zklamal. Od totálního fiaska film zachraňuje Harley Quinn, Daniela Melchior, která potí krev, aby vařila z vody (ale je to marný, její postava není nic víc, než pytel "ok boomer" stereotypů) a sem tam nějaká povedená pasáž, kterých je ale hrozně málo. Film má PG 15, ale působí to křečovitě a samoúčelně - ona brutalita s krví cákající na všechny strany nakonec ani není zajímavá. Možná to neni tak hrozně zpackaný, jako původní Suicide squad, ale je to... plytký, nevýrazný, nezapamatovatelný - což je ale v důsledku možná ještě horší.

plakát

Star Trek: Nová generace - Série 7 (1993) (série) 

7. série je už citelný úpadek a je hrozně vidět, že seriálu došel dech - měl skončit v předchozí sérii, dobře že skončil v téhle. Dávám 3*, protože to je pořád silnější, než první dvě série, ale... jsou to slabé 3*. Jako jo, pořád tu jsou silné díly (okolo první třetiny a v závěru) a narozdíl od 6. série seriál v křečích občas zvládne zazářit a dodat fakt silnej díl, ale ty už nejsou ohromující a je jich mnohem míň, než by jich být mělo. Spousta dílů ztrácí téma, provádí hereze proti podstatě toho, co Star trek (a TNG zejména) je, některé jsou "jen" úplně o ničem.

plakát

Star Trek: Nová generace - Série 6 (1992) (série) 

6. série je vyrovnanější než pátá - bohužel tím, že seškrtala výstřelky na obou stranách. Má méně přímo špatných dílů, ale nemá ani žádný, který by nějak extra vystoupil a zazářil. Celkově to je pořád dobře sledovatelné, ale pocitově repetetivní a jako divák ztrácím ten pocit táhnutí k tomu pustit si další díl.

plakát

Star Trek: Nová generace - Všechno dobré... (1994) (epizoda) 

Reálně nejspíš tak 4*, ale když jsem zkouknul 7 sérií jako maraton, tak to skutečně vyznělo jako velmi solidní a uspokojující zakončení - včetně propojení s prvním dílem, výjimečně neotravné přítomnosti Q a náhledu na postavy na začátku, na konci a v budoucnosti. Moc víc k tomu asi není co říct - když to člověk nesleduje jako úplný závěr, tak to asi moc nevyzní.

plakát

Star Trek: Nová generace - Preventivní úder (1994) (epizoda) 

Rozloučení s Ro a prolnutí děje s jednou z nejlepších linek z DS9 jsou super. Zpracování... už bohužel tak moc ne. Sice to dává smysl, ale je to takové... prkenné - ani ne nepřesvědčivé, jako spíš prvoplánovité, nějak člověk nemá úplně dojem, že by to ke svému cíli dospělo nějak extra přesvědčivě a "živě" samo o sobě, jako spíš že si někdo předlajnoval linky a pak je už jen vyplňoval potřebným dějem.

plakát

Star Trek: Nová generace - Zrození (1994) (epizoda) 

Je to slabých 5*. Zbytečně moc ne moc zajímavé procedury (plus až moc simulátoru - sám o sobě by nevadil, ale po chvíli to začne být repetetivní a čitelné) na úkor až moc řídké reflexe a průzkumu samotné myšlenky jako takové - a zcela chybějící vysvětlení původu zápletky tomu taky nepřidává. Normálně bych tomu dal 4*, ale... ten úplně závěrečnej dialog s Picardem plus fakt, že v samém konci seriál dodal takhle archetypálně star trekovou epizodu si v rámci rozloučení se tu 5. hvězdičku asi i zaslouží.

plakát

Star Trek: Nová generace - Pokrevní pouta (1994) (epizoda) 

Picard a syn o kterém nevěděl a trocha ferengi pomsty - jakože vlastně docela dobrej díl. Nejsou to úplně nejsilnější 4*, ale zase úplně zoufalý taky ne.

Reklama

Reklama