Což takhle dát si špenát (1977)

Jeden z najlepších komančovských filmov. V tej dobe ešte asi nevedeli, že obsah železa v špenáte "bol pomýlený" o jednu desatinnú čiarku. Mnoho detí, vrátane mňa, sa mohlo z toho pogrcať. Fuj, doteraz mi znie v ušiach babkina hystéria za to, že som potajomky hádzal špenát za kuchynskú lavicu. Ešteže som mal vtedy vedľa seba bratranca, čo obkukal odo mňa moje zlepšováky, tak som to mal aspoň na koho zvaliť.. Pesnička od Schelingra je výnimočná, škoda, že jeho posledná. Po tom, čo nahral v Bratislave soundtrack sa opil a skočil zo Starého mostu, kde jeho dalšie piesne pohltil Dunaj..

The Maker (2011)

Ach jaj..po jeden a pol roku som to videl teda znova. Už asi nezostáva nič iné, len sa nadýchnuť, ešte raz sa ožrať, prečítať si ešte jednu knihu a preinštalovať si už svoj operačný program.

Rivalové (2013)

Tak konečne vyšiel DVDRip na najlepšie hodnotený film roka. Mal som také očakávanie, že je to také pravé orechové najmä pre divákov F1, a preto som si nahováral, že sa odčlením od tej osemtisícovej masy a znížim Rivalom rating. F1 je mi prakticky úplne ukradnutá. No tento film ma hneď zaujal hned s prvou scénkou s charizmatickým Chrisom Hemsworthom, a od začiatku až do konca si film udržal dynamiku, napätie a hlavne radosť z pozerania. Takže chtiac-nechtiac, musím zabučať do stáda jasných päť múúúúúú!

The Ledge (2011)

Takto to vypadá, keď nad princípom zostáva rozum stáť.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Trochu som sklamaný, že sa mi ušla v kine druhá rada od spodu, a teraz neviem, či som neprišiel o nejaké 3 (D)efekty. Pravdu povediac, čakal som viac aj menej. Ako bonus som dostal vibrujúce kreslo, za ktorým sedel malý mamľas, ktorý si čas od času oprel svoje fety o moju opierku. Až keď som mu tam 3 krát silno lakťom prijebal (cez opierku) mohol som sa už naplno venovať filmu. Pavučina v Temnohvozde bola úchvatná, jaskyne Temnohvozdských elfoch boli zaujímavé, takto nejako som si predstavoval Gondolín. Škoda, že elfovia neboli temnejší.. scéna so sudmi bola choreograficky prešpikovaná, Legolas pri nich dokonale používa hlavu.. proste paráda, lepší bowling som nevidel. Na návšteve u Šmaka bolo pekne a odhalenie Legolasa vo vášnivom objatí Bilba s Tauriel bolo ..hups, už som radšej ticho. Na pána prsteňov to však nemá, ale neviem si spomenúť na film z posledného obdobia pri ktorom som sa viac bavil..takže ***** !

Šťastní to lidé: rok v tajze (2010)

Tak teraz by som chcel ísť už aj na dovolenku na Sibír. Pichnúť sa kdesi k jazeru, chytať ryby, loviť zver, a potom relaxovať v horúcej saune a načúvať kvílenie vetra v mínus 40 stupňových hicov. Toto je ďalšia vec, čo spravím, ked budem veľký :)

Rozsudek smrti (2007)

Kevin Bacon dostal za úlohu napodobniť Chucka Norissa a pasuje mu to. Síce je pravda, že bez trička pôsobí dojmom somálského väzńa, ktorý drží dobrovoľne hladovku, ale ak má niekto na Chucka Norissa viac, tak je to Bacon alebo William Fichtner. To, či je škoda, že dramatický thriller postupom nadobúda čoraz viac humorných prvkov, je vec vkusu. Osobne to nemám moc rád, ale tuna to pasuje. A už teraz viem, že tento film mi zostane v pamäti veľmi dlho, lebo ten koniec ma jednoducho dostal :)

Dukla - krev a mýtus 1: Osudný obzor (1999) (TV film)

Super, sila tohoto dokumentu spočíva vo výpovediach účastníkoch v Dukle. Prínosom je, že vyspovedaný neboli len komuši ale aj nemčúri. Takéto čosi už nevznikne, vierohodní dobový účastníci sú už nenávratne preč. Rád by som si prečítal tie archívne noviny s článkom " Dobrý Nemec = mŕtvy Nemec".

118 dní v zajatí ľadu (1998)

Tak pešo by som cez arktický oceán nikdy nešiel, ani keby ma čakala na severnom póle nadržaná Afrodita pri párnej saune. Človek ked vidí, ako psychopati kráčajú s lyžami po kryhách v oceáne a prekračujú dvojmetrové "rieky", tak mu je až slabo. Stačí menšia chyba a spadnete so sánkami do kilometrovej hĺbky.Občas môžete putovať na plaviacej sa kryhe, a ste ešte viac vzdialený od cieľa, ako po 14 hodinovom putovaní v mínus 60 °C so 100% vlhkosťou vzduchu.Pavol Barabáš zrejme dobre vedel, prečo na výpravu na severný pól nepôjde, a bude film v štúdiu radšej strihať..