• Romantický

Špinavý trik (2013)

Jak to říkal ten Forrest? Život je jako bonboniéra... Ovšem pak je tenhle film jako krabice od té nugátové, co mám tak moc ráda, do které mi nějaký hajzl nasypal jen samé nudné a hnusné višně v čokoládě!

Mrtví a neklidní (2013)

Finále jak v Berlíně v osumdesátýmdevátým, jen zatím nevím, kteří z nich měli představovat východní Němce :-). Dle mého ani sám autor nedokázal ukočírovat jinak zajímávý nápad až do konce, takže proč ne...

Hemlock Grove (2013) (seriál)

Nechápu, proč by se to nutně muselo o něco snažit - třeba je to prostě jen divný podle svýho, vzhledem k tomu, že se na scénaři podílí sám autor knižní předlohy. Eli Roth režíroval pouze pilotní díl a dále už vystupuje jako fancy schmancy "executive producer", takže to byl jen takový tahák. Původně jsem proto očekávala hromadu nechutností, ale po deseti dílech, které mám zatím za sebou, se není v tomto směru moc čeho obávat, ani se na co těšit (pro případné fajnšmekry). Bizarní panoptikum a na pozadí jakýsi děj, místy utahané a zbytečně ukecané, ale garantuju vám, že pokud to nevzdáte po prvním díle, tak ani nebudete vědět jak a věnujete Hemlock Grove 13 hodin svýho života. Jinak mě osobně utáhli na Billa Skarsgårda, kterýho žeru čím dál víc a Famke Janssen, která mi tu bohužel děsně leze na nervy :-).

Nevědomí (2013)

Postarší opravář Tomáš "Wall-E" Krujsů si, když neběhá, rád vyjede na mašině, sbírá starý vinyly a když má volno, tak maká na svý chatičce u jezera. Pak potká svoji bejvalku, partu kámošů a do toho všeho ještě ten šmejd z vesmíru... and this it, the apocalypse ;-).

Bezpečný přístav (2013)

Taková vybublaná limoška, ale znáte to, když má člověk žížu... Romantiku v kině aby jeden dneska pohledal, takže jo - líbilo a neříkám, že jsem nebyla i krapet dojatá ;-).

DonT Stop (2012)

Pokud bych hodnotila jen od Aše po Jablunkov, tak by si to v tý naší bídě těch pět hvězd i zasloužilo. Navíc plus za neokoukané tváře. Czech Film's Not Dead. Not yet.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Už vloni bylo pozdě, ale kdyby to dokázali ukončit alespoň touto (osmou) sezónou, tak bych tam ty čtyři i nechala. Jako jasně, nic mě to nestojí... Prvních několik let to byl jednoznačně pětihvězdičkový sitcom, ale teď už se "matka" začíná stávat mou nejvíc nenáviděnou seriálovou postavou ;-).

Žoldáci (1980)

Frederick Forsyth je pan Spisovatel, mistr slova, proto těžko přetěžko něco takového převést do pohyblivých obrázků.

Neobyčejný život Boy George (2010) (TV film)

A nebyl to jen tak obyčejný "Boy"... Byl to "Boy George"! Film o počátcích jeho kariéry a vzniku Culture Club. Přestávka na google... Hotovo? Proto tedy musím ocenit hlavně stylizaci, make-upy a holčičkovskou tvář Douglase Bootha (teď už mě fakt začíná děsit představa jeho jako Romea). Za zmínku ještě stojí platinová kštice Richarda Maddena, budoucího Robba Starka, který si tu zahrál jednu z Georgeových lásek a inspirací pro "Do You Really Want to Hurt Me?".

Banshee (2013) (seriál)

Tři jsou asi málo, ale čtyři už zase trochu moc. Ve správném seriálu by neměl chybět sex, krev a intriky, ale v tomto případě to bylo občas zbytečné. Viděla jsem prvních osm dílů a určitě to dokoukám, ale že by mi to nedalo spát, to ne. Ivana Milicevic tam dle mého neměla co dělat, tak alespoň borec na konec... Ulrich Thomsen.