Gumy (2022) (seriál)

nenechať sa odstrašiť negatívnymi názormi a skúsiť to..tak som na to išiel ja..a zhruba po tretej epizóde som (taaakmer) nedočkavo vyhliadal ďalšiu..pobavilo, casting dobrý, dokonca ani Pagáčka mi nevadila..Švehlík absolútne mimo svoje zavedené postavy, palec hore za Lukyna, Krajčo ako dili Mára tiež fajn..

Chatári - Náčelník (2022) (epizoda) odpad!

Morová nákaza sa riadi slovami kolegyne Polnišovej, že sa treba brániť inflácii..tak sa zúčastňuje nielen pochybných hľadaní talentov, ale aj na snahe kopírovať českou Osadu..pánové, nebe a dudy..no, tak ne, nebe a hovno..aká mi je nesympatická táto osoba (zámerne nepíšem "herečka"), tak mi je nesympatický prepis Kolečka..z toho fúrik nebude..prvý diel stačí..

Případy mimořádné Marty - Východní vítr (2022) (epizoda)

a je to tu..! po odpornej, zabitiahodnej výnimočnej Nikol je tu aj česká verzia, mimoriadna Marta..pozriem si..aby som porovnal, či aj Taťucha bude taká na nervylezúca ako Taňucha..:)

Joe v říši včel (1973)

pamätám si naň z kina spred vyše 40 rokov..veľmi sa mi páčil..bohužiaľ, v tejto dobe sa k nemu neviem dostať..pičitam..!

See (2019) (seriál)

skvelý počin, fajn námet, výborné efekty sekačiek hlavne na konci seriálu..logické prešľapy si nevšímam..pretože Baba Voss bol k "sežrání".. :) prvá séria 90 %, druhá 80 % a tretia opäť 90 %. Dal by som štyri *, ale za odvahu j "BV" M skoncovať s úlohou, ktorá prakticky nemala ďalší priestor na vývin a rozvoj, pridávam aj piatu..či vznikne ďalšia séria, je pre mňa nepodstatné, TOTO bolo pre mňa uzavretím príbehu..

Hořký svět - Dědictví (2022) (epizoda)

vcelku slušná oddychovka..u mňa kvalita jednotlivých častí pobeháva hore-dole od troch ku štyrom hviezdam, presnejšie medzi 50 až 75 %..symbiózna dvojpólovosť..nenudí, ale na prdel padnem pri iných performens..dokonalosť niekde v diaľke, ale pobaví..

Král Štěpán (1984)

videl som v dobe vzniku ako dieťa, zopakoval som si nedávno..a pri písaní týchto riadkov sa mi (dvoj)elpéčko krúti na gramci..je tam znateľný hudobný vplyv JCS, ale jasné, že Laci Pelsőczy nie je Ted Neeley..takže skôr ako charizma kráľa je zaujímavá rockovo-operno-monumentálna hudba Szörényiho, ktorého mám rád aj v  "normálnej" polohe (hlavne skupina Illés v ranných časoch)..k názorom voči maďarčine nie je čo dodať..neznášam nemecké šprechtenie a aj tak zbožňujem Mozarta a mám rád Falca..:D

Jesus Christ Superstar (1973)

v TOP 5 muzikálov jasná #1..všetko ostatné až po Džýzsovi..Neeley svojím aj neskorším podaním ukazuje, že bol skvelým výberom pre túto úlohu..6*, 120 %..

Projekt Lazarus (2022) (seriál)

zaujímavý námet a solídny dej v prvej polovici série..potom som už len čakal, či sa čiernemu zmrdovi, ktorý serie na vyššie dobro, všetko mu prejde a stará sa len o vlastné zasunutie (pričom jeho pindu po resete k mrdačke vlastne neťahá láska, ale adrenalín) stane niečo, čo mi ulahodí..napr. vyšetrenie ufónmi skrz anál etc...nestalo sa tak, koniec otvorený, nevedno, či sa riskne druhá séria..takže odrbávač asfalt môže byť za ** rád..