McLeodovy dcery (2001) (seriál)

Celkem příjemný oddechový seriál z rančerského prostředí. Popularita seriálu nejspíš způsobila paradox, že ve vyšších sériích se už hlavní postavy nevyskytují a název trochu ztrácí logiku.

Záchrana v hlubinách (2005)

Tvůrci si zřejmě moc nelámali hlavu nad technickými detaily, ale i přesto mi to nepřišlo až tak tragické jak se tu podle hodnocení zdá.

Leák (1981)

Souhlasím s Adrianem, že úprk lidí z projekce byl výrazný. Trochu to kazilo soustředění na děj, ale jelikož jde skutečně o úchylný film s létajícími hlavami, tak chápu, že každý na to nemá žaludek.

Planeta života (1993) (seriál)

Tento devítidílný japonský dokument přitažlivou formou mapuje vývoj života od nejmenších mořských organismů až po člověka a jeho možné osídlení Marsu. V každém díle se autoři zaměřili na řešení konkrétního problému, který se váže k danému tématu a výklad doplňuje i na svou dobu zajímavá počítačová grafika. Za zmínku stojí i skvělý hudební doprovod.

Křišťálové oko (1991)

Výprava za ztraceným pokladem Ali Baby - Křišťálovým okem, která mladého diváka uchvátí nebezpečnými překážkami v tajemné jeskyni ze které není cesty zpět. Film nedosahuje takových kvalit jako Spielbergovský Indiana Jones, ale i tak by si zasloužil víc pozornosti.

Planety (1999) (seriál)

Krásně zpracovaný dokument, který přibližuje úpěnlivou snahu o prozkoumání cizích planet a odhaluje některá z jejich tajemství.

Osudová sázka (1998)

Krásný a dojemný film s překvapivým koncem.

Unplugged: The Corrs (2000) (koncert)

Jedno z nejlepších koncertních vystoupení The Corrs. V komorním prostředí za doprovodu Irish Film Orchestra plně vynikne krása jejich poetických skladeb.