Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Hojer na český poměry velice nadprůměrná kriminálka s výborným hereckým obsazením a parádní dobovou stylizací. 85%

Mizerové: Na život a na smrt (2024)

Pěkně natočená akční buddy komedie, která nedělá ostudou předchozím dílům. Prostě jen další průšvih, do kterého se tahle dvojka dostala. Nepotřebuju nějaký posuny v ději atd. Sice se tu hodně sází na nostalgii, ale vadí to? Ani moc ne. Akce je požehnaně a i když hlavní záporná postava není nikterak zábavná, tak vede hodně oveček na porážku s sebou. Scéna s Regiem je hodně v topu. Nenudil jsem se a akční scény opravdu měly grády a byly dobře a efektivně natočeny. Klidně si dám nášup. 75%

Mladá dáma (2024)

Čekal jsem víc to survivora a větší odplatu na konci. Není to vyloženě špatný film, ale stačí Vám to vidět jednou a zabít tím jeden večer. Drak je udělaný docela hezky a příběh není špatný. Jen se to dalo udělat lepší a film se nemusel držet tolik zpátky. Škoda, ale žádný fantasy Rambo se nekoná. 55%

Neposkvrněná (2024)

Jako koukat se na to dá, líbí se mi, že to není duchařina což často s jeptiškami je. Klášter vypadá pěkně a herci hrají asi, tak jak mají. Jen je to prostě další průměrný horor, co byl i v kinech. Nechápu tu všeobecnou hysterii okolo Sydney Sweeny protože zase tak úžasná není. Sice tohle je snad první film, kde se nesvlékala a očekávalo se lepší hraní, to se bohužel nedostavilo. 50%

Neviditelné zlo (2024)

Další horor co nemá vlastně nic. Nápad není úplně k zahození, jenže film má přes 100 minut a ono se něco málo začne dít v 70té minutě? Tohle jsou horory, co jdou do kin? Žádná atmosféra, není tam cítit strach, napětí a vlastně tam není ani skoro žádné úmrtí či násilí. Co to sakra je? Proč? Je to dost smutný a tyhle filmy by se měly kinu vyhnout a nebo nejlépe netočit. 35%

Nezlomní (2024)

Filmy podle skutečnosti mám rád, ještě když nesou nějaké poselství nebo prostě chytnou za srdíčko. No a tenhle snímek to dělá dobře. Wahlberg je a vždycky bude sympoš a jeho filmy jsou, teda aspoň pro mě záruka nějaké kvality. Film pojednává o Michaelovi, který běží nejdrsnější závod v Dominikánské republice a najde na cestě psího kámoše, který mu změní život a vlastně i pejsek si díky němu přilepší. Dobře zahraný snímek se silným příběhem. 80%

Noční koupání (2024)

Máme tu nový rok a hororový start se nějak nepovedl. Nápad nebyl úplně blbý, ale realize úplně neproběhla podle očekávání. Je to takové drama s horor prvky a sem tam je něco ošklivého. Jenže díky tomu, jak to působí a vypadá je to jen další průměrný snímek, co brzo vyšumí. 50%

Občanská válka (2024)

Vtipný, že se kouknu na film, kde se rozpadá americká vláda a válčí mezi sebou a druhý den otevřu internet a tam atentát na prezidentského kandidáta. Amerika je zemí neomezených možností a tohle by se klidně mohlo stát. Film sleduje válečné reportéry, kteří jedou napříč Amerikou, aby udělali rozhovor s prezidentem a po cestě vidí samá zvěrstva. Některé scény dokážou vytvořit neuvěřitelnou atmosféru a docela nepříjemné pocity. Nevím co jsem od filmu čekal, asi nějaký akční nesmysl a dostal jsem hutné drama, které nebude pro každého. Každopádně jsem se svým způsobem bavil a rozhodně nelituji těch 100 minut, kterých jsem u toho ztvárnil. 75%

Operace Poštmistr (2024)

Britská verze hanebných panchartů, kterou nemohl natočit nikdo jiný než právě Guy Ritchie. Navíc tohle je podle skutečné události, sice je film trošku víc akčnější a vostřejší, ale to vůbec nevadí. Super herecká sestav, výprava a občas je to i fakt zábavný. Další parádní zářez od Ritchieho 75%.

Opičí muž (2024)

Dev Patel natočil a zahrál něco, na co bych go nikdy netipoval. Jako prvotinou natočil akční revenge film, který příběhově nepřináší nic nového, ale ta audiovizuální stránka a dokonce i ta akce je opravdu výborná. Film se možná bude někomu zdát moc dlouhý, jenže cesta za pomstou je občas trnitá a dlouhá. Muzika u finální bitvy v baru je velice podmanivá. Navíc indická kultura a mytologie tomu dodává nečekaný říz. Doufám, že Patel natočí další věci protože tímhle si mě získal a rád bych viděl, co v něm ještě je. 75%