Amerika (1994)

Kamera: Martin Duba....po celkovém zhlédnutí jsem uplně unešen. První polovina parádní, pak je příběh trochu zamotaný(ono točit film podle nedokončeného románu, obzvlášt od kafky, je docela složité), ale konec opět skvělý. Ale ta výprava, to je něco jedinečného! A kamera jakbysmet. A slečny jsou krásné též. Prostě ponurá nádhera, skvěle odvedená práce, přesně, jak má být. A ta kompozice... musím se na to podívat ještě jednou.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

miluji foglarovky, přestože se jim žádné filmové zpracování nemůže vyrovnat, díky bohu za ně.

Příběh žraloka (2004)

hele, ja jsem se zasmal stejne jako u ostatnich:) A Renée by měla pouze dabovat, to jí celkem jde.

Fontána (2006)

Kamera: Mathew Libatique ...... Palace Cinemas, třeste si s promítačkou jak chcete, ten film nezkazíte! Geniální dílo, naprostá exhibice všech zúčastněných - Hugha Jackman(ktery zde předvádí to nejlepší, co kdy zahrál), Rachel Weisz(jíž krátké vlasy taky seknou) a hlavně Darrena Aronofského a kamery MATHEW LIBATIQUE, jenž si svou libost v detailech užívá na sto procent. Chci to vidět v kině ještě jednou, hlavně bez třesu. To ticho, které se line sálem, když holohlavý poustevník uždibává z kůry stromu v bublině stojí za to prožít ještě jednou. Ještě jednou děkuji za tento film. Vyšplhal se na druhé místo v mém žebříčku(neboť jsem příliš tradiční na to, abych jej dal na první). Ještě nikdy se mi v kině nestalo, že bych byl do sedadla zaražen a ochrnut se díval do poloviny titulků. Musím to vidět ještě jednou!

Modrý samet (1986)

Příběh směle ubíhá, je to celkem jasné, nějaké přirozeno v tom je, na konci gradace a vyvrcholení. žádný jiný film není tak učebnicově vyrovnaný jako tento...

Baraka - Odysea země (1992)

já nevím, nápad je to Godfreye Reggia, ale tohle je lépe provedné, imho... moc me nebraly pribehy z prirody, spise zrychlene zabery mesta, ci mesity muslimu... velmi inspirativni

Mlčení (1963)

Bergmanovský styl, silné dialogy. Vyhrocený vztah dvou sester, které se ocitly v zemi, v níž žádná nerozumí ani slovu. Doplňující postavy jako syn Johan, sluha, či trpaslíci činí z filmu velkou hříčku, která je jedním z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl.

Fanny a Alexandr (1982)

Poslední film velkého režiséra(i když my víme, jak je to s jeho opravdu posledním filmem) je nejméně bergmanovský, přesto velký příběh bohaté rodiny před první světovou válkou z pohledu mladého alexandra táže podobné otázky jako u předchozích - bytí, mystično - a opět se nechal režisér inspirovat svým mládím.