Million Dollar Hotel (2000)

Kamera: Phedon Papamichael ... dementni csfd se opet vyznamenala. Jeden z nejlepsich filmu jaky jsem videl, a sice proto, ze ta kamera, scenar, herecke vykony a rezie jsou proste skvele a nechapu, proc to ma opet male hodnoceni, ale to je jedno. Muj nazor je naprosto odlisny.

Inland Empire (2006)

Kamera: David Lynch... Jupiii, to je konecne dilo... fakt nemam slov, nema cenu v tom hledat vubec nic... jsou to takove male stripky beze smyslu a dalsi vtip Davida Lynche, aby si v nem intelektualove csfd hledali ty svoje vyznamy:-) tuuudlee..

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Kamera: Gero Steffen ... je to k nevire, opet dalsi petka, ale u tohohle filmu to proste jinak nejde. Krome vynikajicich vykonu hlavnich i vedlejsich roli(Moritz Bleibtreu je opravdu dokonaly herec) jsem hlavne uzival tu DOKONALOU kameru. A prestoze to nekdy bylo hodne jednoduche, nakonec jsem preci jenom upadl do nadseni, ktere me presvedcilo, ze nemecke filmy jsou opravdu nejlepsi. A navic jeden z prvnich filmu, ktere jsem videl v nemcine bez titulku. A jeste jedna hlaska - Operace uz probehla? Ano, jsi v nebi, toto je svaty petr. Salam alejkum. fakt lol.

Ben Hur (1959)

Kamera: Robert L. Surtees ... mam rad dlouha dila, protoze je to poradny kus umeni a je hodne tezke udrzet divakovu pozornost. Ben Hur je na hranici - nektere pasaze byly prilis natahovane. Ale je to film s nejdokonalejsi vypravou, co jsem kdy videl a kamera je proste prenadherna, krasne barvy, anamorfni obraz(2,70:1 je opravdu jedinecny pomer) a herecke vykony uspokojive(treba sejk je vynikajici, ale nekdy jsem mel problem s hlavni roli). Zase pet hvezd, asi bych se mel krotit a byt trochu prisnejsi.

The Wall: Live in Berlin (1990) (koncert)

Jsem fanouskem pink floyd a nejradsi mam album Animals a The Wall, ale jinak jsem presne opacneho nazoru co paascha - solovou drahu Rogera Waterse neprozivam a nevyhledavam, ale tohle se mu opravdu povedlo, byl jsem nadsen z provedeni(treba maly pokoj v nejakem patre zdi nema chybu), ale nesouhlasim s tvrzenim v guinessove knize, ze se jedna o nejvetsi koncert vsech dob. Jean Michel Jarre ma vsechny koncerty minimalne takove - ale zna ho nekdo?

Žlutá ponorka (1968)

Nejsem fanousek Beatles, ale jsem velky milovnik naprostych psycharen. A tohle je drsne, naprosto barevne animace, ktere jsou trosku podobne tem z Monty Pythonu, trosku podobne animacim z prvnich Basniku. A hudba Beatles je fajn, bavil jsem se paradne a fantazie tvurcu(mam diru v kapse) se mi proste zamlouvala totalne, az tedy na posledni zaber, kdy jsou vsichni v realu, uz nemaj takovej smrnc... ale i tak pet hvezd.

Naboso (2005)

Kamera: Christof Wahl ... miluji nemecke filmy, protoze se chytaji klasickych trapnych temat jako jsou romanticke komedie a delaji z nich psycholoogicke, emocne plne snimky, ktere me vzdy usadi. Jmeno Til Schweiger mi nic nerikalo, ale po dokonceni jsem sedel v kresle a vedel, ze to je jeden z nejlepsich filmu co jsem kdy videl, mozna v kategorii romantickych ten nejlepsi, mozna... Skvele herecke vykony, DOKONALA KAMERA!!! a vynikajici rezie me naprosto presvedcily o mem hodnoceni.

Nashville (1975)

Kamera: Paul Lohmann ... altman je skvely reziser a timto podhodnocenym filmem to jen dokazuje. Ten sled vseho bych prirovnal k Fellinimu Rimu. Cele je to roztazene do vsech stran spojeno jedinou dodavkou jezdici po statech a rikajici politicka hesla. Nesnasim country, ale pri tomhle filmu jsem prestal vnimat cas a rikal si, jestli se mi to jen zda, nebo je to skutecnost. Takze urcite pet hvezd.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Kamera: Freddie Francis ... neuveritelny poeticky pribeh, ktery chytne za srdce. skvela kamera a hudba a vykony, nemam jedine vyhrady, takze urcite pet hvezdicek. A nejsilnejsi scena ze vsechn lynchovych filmu - zena, ktera ma jeleny rada:-)

Casablanca (1942)

Kamera: Arthur Edeson ... prestoze jsem nebyl uplne mimo a nerikal jsem si, jestli je to jen sen anebo skutecnost jak u jinych filmu, presto pro me prestal plynout cas a dejova linie me chytla totalne. Kamera je proste skvela a vyprava taky. A plynuti pribehu neuveritelne. Vykony hercu Bogarta a Viktora Lazsla nebo cernocha jsou skvele. Ingrid je trosku slabsi. Ale presto jsem se bavil a ani jednou se nepodival na hodinky, tedy pet hvezd.