Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Recenze (3 457)

plakát

La casa de papel (Antena 3 version) (2017) (seriál) 

La Casa de papel se na první pohled zdá býti divácky poutavým geniálním seriálem s originální myšlenkou. Já to vlastně ani nijak nerozporuji a musím říci, že jsem se skvěle bavil - zvláště pak v tomto "Antena 3 cutu", jehož delší stopáž dílů mi vyhovuje více - řekl bych, je taková evropská. Nemůžu ale neodpustit několik nelogičností nebo extrémních náhod potřebných ke zdárnému posunutí děje. V průběhu sledování jsem měl občas v ústech pachuť něčeho už viděného, což mi smazávalo prožitek z té originální zápletky... a myslím, že jsem na to přišel - pamatujete, když jste sledovali seriál Prison Break? :) Jsem docela zvědav, jak s pokračováním naloží patronace Netflixu.

plakát

Sraženije (1986) 

Povedená animace v krátkometrážním snímečku dle povídky Stephena Kinga. I na tu krátkou stopáž bych si ale dovedl představit naznačení hlubší motivace postav.

plakát

Život zabité žáby (1911) 

Dokumentárně mi to přijde výborné... o etice můžeme polemizovat. Ano, žába zemřela jen a pouze pro tento účel, ale v rámci vědeckých pokusů to je dle mého omluvitelné. V zájmu vědy bylo, je a bude občas uskutečňováno drobných ústupků vůči etice pro vyšší dobro. A nutno uznat, že tento dokument je místy opravdu poučný.

plakát

Stará Praha (1912) 

Mé srdce zaplesalo, aneb "Praha – není jenom Most a Hrad."

plakát

Smrtelný let aeroplánu pod pražským mostem (1919) 

Za První republiky... to bylo jiné kafe. Lidi se s tím nepárali a podlet železničního mostu byl tehdy jen patřičnou slávou, které určitě nemuselo předcházet několikaleté byrokratické kolečko pro získání povolení. :)

plakát

Fotbalový turnaj o Stříbrný pohár (1914) 

Já tam toho Buriana nenašel, ale o to asi ani nešlo. :) Prostě fotbalový turnaj s nástupem týmů, veškerou parádou a udivenými pohledy směrem ke kameře. I takové byly začátky "filmařiny" za Rakouska-Uherska.

plakát

Tramvaj (2012) 

Pavlátová velmi přirozeně pracuje s erotikou v jednoduché animaci. Nejedná se o nic křiklavého, naopak velmi sympatického a přirozeného... to vše v rytmu midi-hudebního doprovodu Petra Marka.

plakát

Příušnice (1998) (studentský film) 

Pohled na svět očima příušnicemi ochořelé Jenůfky... pardon, Marie. V animované podobě...

plakát

How to Get to Mars (2018) 

Fakt dobře jsem se pobavil. :D Jen škoda, že pointa byla od začátku jasná...

plakát

Strejda (1959) (studentský film) 

Vlastně docela úsměvný studentský film Jaromila Jireše s Vlastimilem Brodským v hlavní roli, aneb když zloděj doplatí na dětskou nevinnost.