Before Winter Comes (1968)

Komedie, odehrávající se v uprchlickém táboře v okupovaném Rakousku po druhé světové válce. Mazaný multilinguální tlumočník Janovič (pozoruhodný Topol), který zprostředkovává styky mezi ruskými a britskými vojáky, se dostane do přátelského soupeření s britským majorem Burnsidem  (D.Niven), který má na starosti přidělování vysídlených osob buď do americké nebo do ruské zóny. Natáčeno v lokacích poblíž rakouského Salcburku (Burnside: "A jak to, že umíte čínsky?"- Janovič: "Jen tak, pro všechny případy...")

Beirut (2018)

Rukopis Bourneů je na filmu patrný, ale "Mason není Jason" . Navíc s odstupem několika hodin po shlédnutí filmů se vytrácí důležitost toho, o čem vlastně celá mise byla. Diplomaticko- špionážní tanečky jsou jedna velká "never ending story" a každý jedinec je v nich nahraditelný... To ale neznamená, že je film špatný. Má dobrý spád a trochu dá nahlédnout do pozadí americko-izraelských vztahů v konflikru na Blízkém Východě. A navíc - Jon Hamm i Rosamund Pike jsou opravdu výborní a uvěřitelní ve svých rolích.

Bel Ami (1939)

Klasika předválečného německého filmu s mladým Willy Forstem. Ve filmu zazní nestárnoucí hit "Du hast Glück bei den Frauen Bel Ami", který v té době nazpíval v češtině R.A. Dvorský se svým orchestrem...

Belfast (2021)

Působivý příběh. Je zajímavé spatřit ve filmu - mezi u nás neznámými irskými herci - slavnou Judi Denchovou. Judi však má silné irské kořeny, protože její matka se narodila v Dublinu, kam se její rodina přestěhovala z Anglie po 2. světové válce, když bylo Denchové pouhých 10 let. Mnoho jejích příbuzných stále žije v Dublinu a na západě Irska a prožili období "The Troubles", které je ve filmu zobrazeno.

Belgravia (2020) (seriál)

Po prvních dvou dílech mám silné reminiscence na Ságu rodu Forsytů v původní TV verzi z 60. let, jež běžela v ČST (rozhodně tedy ne Downton Abbey).  Velmi dobře rozehrané postavy, dramata a intriky.

Belphegor: Fantom Louvru (2001)

Škoda mrhat talentem krásné Sophie Marceau. Ani ona ani Michel Serrault nemohou zachránit slabý scénář o ničem. A ošizen se cití i divák, jenž si vybral film hlavně podle těchto dvou jmen

Benedetta (2021)

Málokdo dokáže zápasit s vinou a vyjít z toho bez úhony... Pomalu plynoucí film nabírá na obrátkách a mění se v ne zcela sourodou směsici Russellových The Devils a Vávrova Kladiva na čarodějnice. Verhoevenova záliba šokovat se nezapře, i když zde se zde projevuje v poněkud umírněnější formě. Církevní procesy s kacíři zaujmou mj. tím, že na základě byť jediné a důkazy nepodložené výpovědi opravňují - ve jménu Božím - k použití práva útrpného (v jeho nejrafinovanější podobě). Režisér nicméně dokáže vygradovat napětí až do poslední minuty filmu.

Bequest to the Nation (1973)

Zajímavý příběh a skvělé herecké výkony "staré gardy" (Finch, Quayle a zejména Glenda Jackson). Velká škoda, že nezařadila do svého repertoáru ČT 2 nebo ČR art !

Běsi (1988)

Příběh začíná v roce 1870 v malém městečku kdesi v Rusku. Je zpracován skutečný "Nečsajevův příběh". Skupina mladých revolucionářů chce násilím zničit systém. Myslí si, že je to jediná šance, jak reformovat starou ruskou společnost. Vůdcem této skupiny je Petr Verchovenskij. Výborné herecké výkony Huppertové a Jutty Lampe