sahi

sahi

Jan Sahula

okres České Budějovice

5 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 23.8.2019  19:13

  Nejsem filmový odborník, takže neocením to co tady ostatní vyzdvihují. Dvě hodiny jsem se vyloženě nudil, jediné scénky, které za to stály, byla farma a samozřejmě závěrečné finále. Uzilz jsem si všechny předchozí Quentinovy filmy, ale jenom kvůli tomu mu zde vzdávat hold nebudu. Protože dle mého názoru, se tento film nepovedl. Ale to je jen a pouze názor obyčejného diváka 🤷

  • 23.2.2016  19:51

  Jedničku považuji za klasickou Stillerovskou komedii. Dvojka bohužel asi již dokazuje, že má Ben to nejlepší za sebou :-( Hodina a půl nudy, kde se ty nejlepší gagy vystřílely již v trailerech. Ze staré party už vyčnívá snad jen vždy dobrý/dětinský Willl Ferrell a plejáda celebrit, které do filmu dokázali chlapci vecpat. Jinak bohužel nic :-(

  • 16.10.2014  14:28
  Transformers: Zánik (2014)
  odpad!

  Naprostý výplach. Bohužel mě Bay, kterého jsem do této doby považoval za jednoho z nejstálejších a nejlepších režisérů kulervoucích, gigantických, nepřemožitelných výbuchů a honiček, bouchaček no prostě stříkaček v hájích Svatého Lesa, kulantně řečeno zklamal. Po letošní dvojce Babovřesek, čverce Kameňáku se sice může považovat zmatené pobíhání měnících se aut, dinosaurů, mečů apod., podivné opouštění a následný návrat různorodých postav na scénu, za příběh. V porovnání s dílem předchozím (kdy už často musel divákův mozek opustit sál kina, pohodlí gauče) se však jedná pouze o změť výbuchů, výkřiků do tmy a nesourodých scén. Promiň Michaele, ale vážně jsem tvůj záměr nepochopil.

  • 4.4.2014  21:52
  Kameňák 4 (2013)
  odpad!

  Celkem mě poslední dobou baví pročítání komentářů obou hodnotitelských stran tedy Odpadkářů a tří a více hvězdičkářů :-) Řekl bych, že obdobná situace jistě panuje i u (Ne)Trošky jiných filmů. Sám patřím ke skupině Odpadkářů a za svůj názor se nestydím. Na film jsme se koukali s přítelkyní, mělo se jednat o krásný odpočinkový večer bez zbytečného přemýšlení (které je podle mnohých k bezproblémovému přijetí filmu nezbytné). Považuji se za celkem humorem postiženého člověka (mé okolí by Vám o tom řeklo své, občas je problém ze mě vyloudit něco rozumného a kloudného a ne nějaký poťouchlý více či méně úspěšný vtip :-) ). K ostatním Kameňákům mám celkem vřelý vztah, i když je nepovažuji za vrchol kinematografie dá se na ně občas i kouknout, mají velkou várku (dobrých) vtipů a PŘÍBĚH (ano hlavně ten zatracený příběh!). Bohužel po asi 88min rozehrávání různých situací ze života Kameňákova přišel konec??? Co to? S přítelkyní jsme zůstali koukat s otevřenýma očima :-o Opravdu se omlouvám, ale vážně je to slátanina. Ještě jednu omluvu věnuji závorkám, jichž sem dnes použil opravdu požehnaně :-D

  • 12.6.2013  18:56
  Babovřesky (2013)
  odpad!

  Hovadina, ať si pan Troška říká co chce, těšil jsem se na další Slunce, Seno, ale prd velebnosti! Zkousnul jsem i Kameňáky, tam režisér, alespoň vařil z vtipů, takže se tomu dalo zasmát. Tady vaří z kýble královských veleh***n a vůbec mu to nejde... Nevím jestli herci (u neherců je to jasné) neumějí hrát (v tomhle ohledu u mě dominuje Langmajer) nebo je to tak schválně, prostě nevím... Na filmu byl nejvtipnější pán v první řadě, který se evidentně na vsi narodil a který se smál všemu od holubů až po kdejakej šutr. Prostě promiň Zdeňku, ale tohle fakt ne!

  • 12.6.2013  18:52
  Simpsonovi (TV seriál) (1989)
  *****

  Co říct? Na Simpsonovi se dívám asi už od pěti let (asi jsem "lehce" poznamenán), téměř každý večer (kromě dovolené v cizině či vypnutého proudu). Prvních zhruba třináct serií jsem viděl asi dvacetkrát, ne-li vícekrát, kvůli různým reprízám (Prima C()()L) apod. a stále mě baví a neskutečně!!! 90% vtipných hlášek pochází z tohoto seriálu, odkaz téměř na každou životní situaci, prostě nejlepší seriál jaký kdy byl ;-)

  • 12.6.2013  18:47

  U některých filmů mě osloví hlavně závěr, kdy se celá dějová linka, idea či nějaká myšlenka konečně odkryje a ukáže k čemu vlastně celý film směřoval. Nejinak a možná nejvíce je tomu, alespoň pro mě, u Watchmen. Na nápad jak spojit "lidi/lidstvo" prostřednictvím "nepřítele" už přišel kdekdo, zde je ale umocněn nadlidskými možnostmi hlavních protagonistů! Výtečný závěr a zajímavá myšlenka.

  • 12.6.2013  18:40
  Velká ryba (2003)
  *****

  Krásný příběh a skvělý závěr, takovou "pohodu" bych asi od Burtona normálně nečekal. Výborný!

  • 12.6.2013  18:38

  Beatles, závěr s All You Need Is Love i jméno hlavního herce Jude (celý film jsem čekal na Hey Jude :-D), co víc si přát?

  • 12.6.2013  18:33

  Film jsem si oblíbil ze zcela sobeckého důvodu a to kvůli závěrečné scéně, která mě dojímá až k slzám ;-). Námět s cestováním v čase je neotřelý, i když opět dochází k řadě paradoxů a řekl bych nesmyslů, ale dojem byl zajímavý a pozitivní ;-)

  • 8.2.2011  11:37

  Druhý díl trilogie byl pro mne zároveň prvým filmem, který jsem navštívil v u nás nově vznikající síti multikin. Možná i to umocnilo můj zážitek, z většinou slabšího druhého dílu, který se mi ale nakonec, líbil více než film předešlý. Závěrečná bitva spojená se soutěží "v zabijení" skurut-hai mezi Legolasem a Gimlim byla pro mě, do té doby, jedním z nejsilnějších filmových zážitků a závěrečný Samův "povzbuzovací" proslov u mě vždy spustí vodopád slz. Samozřejmě prodloužená verze by zasloužila opět o hvězdičku navíc, navíc také přináší výsledek výše zmíněné soutěže ;-)

  • 8.2.2011  11:28

  Překrásné zakončení Jacksonova díla. Spolu z ostatními díly série mě přitáhl do českých kin. Při scénách typu Théodenova proslovu či Samovy odvahy při zdolávání nástrah Černé země, mě vždy píchne u srdce. Sam se také postupem času stal jednou z mých nejoblíbenějších postav celé trilogie. Prodloužená verze filmu byla ještě mnohem lepší, bohužel ji ale nemůžu udělit šest hvězdiček, takže se bude muset spokojit "pouze" s pěti a trvalým místem v mém srdci jako jeden z nejlepších filmů/trilogií všech dob.

  • 31.1.2011  16:39

  Pro mě zcela jasně nejlepší anime všech dob (ne-li nejlepší film vůbec). Příběh Ashitaky se mi líbil již jako malému klukovi (zvláště kvůli nádherné animaci a hudbě), ale teprve nyní jsem dokázal zcela docenit krásu Miyazakiho díla. Díky němu jsem se mohl ponořit do krásy japonských mýtů a hlavně do úžasného světa. Asi jediný film, na který se od svých patnácti minimálně jednou ročně podívám a vždy mě naprosto uchvátí. Prostě 100%