• Krátkometrážní

Štěstí (2012)

Umělecky emotivní úvod a morbidní závěr ve filmu Štěstí skvěle fungují a pro mě byly příjemnou změnou (oproti obvyklému schématu komediální začátek-stupňované neštěstí). Hlavní nedostatek ale vidím v problematice prostituce, která je zde pro zjednodušení oproštěna od hamižných pasáků, tvrdých drog a neméně tvrdé konkurence (pro srovnání např. kniha Dušemrdi). Malicherně se taky nedokážu přenést přes to, že i když je Kall žebrák-vegetarián, který přežívá hlavně na pivu, má břicho jako valchu a biceps velikosti dětské hlavy.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Povedená alternativa Ztracených a Hrdinů, která k vybudování vlastní mytologie nepotřebuje šesti sérií ale vystačí si s šesti díly.

Nebe nad Berlínem (1987)

Lituju jen, že jsem o hodně dříve viděl americký remake.

Poslední údolí (1971)

Polozapomenutý klenot, jehož jediným kazem na kráse je patetický závěr.

Čekání na zázrak (2009)

Ač se děj odehrává "na okraji společnosti" , postavy jsou překvapivě tuctové - všichni jsou krásní, v balíku a nebo dobráci od kosti. Hlavním kladem tak zůstává atraktivní prostředí nočního klubu a hlavně umělecké kreace Jessici Biel.

Superjail! (2007) (seriál)

Citelný rozdíl mezi kvalitami první a druhé řady by mohl sloužit jako modelová ukázka rozdílu mezi nápaditým masakrem a neinvenčními jatky. První řada za 5 hvězd, druhá je za lepsi 3.

Valerie a týden divů (1970)

Valerie a týden vlhkých snů. Erotická pohádka o uhrančivé nymfyčce, která nebojácně čelí nadrženému příbuzenstvu, rozjuchaně surrealistickému scénáři i vražedně špatnému postsynchronu.

Polojasno (2009)

Dokumentární film o korelaci poklesu porodnosti vzhledem k úbytku čápů v západním světě.