• Krátkometrážní

Enderova hra (2013)

Tak, co nejdřív se jdu vrhnout na knihu. Navzdory tomu, že se mi film líbil, bylo na něm vidět, že jsou některé věci nedořečeny a já je chci mít kompletní. Nemůžu se vyhnout srovnání s mnou viděnou včerejší Gravitací, Ender je totiž o něco méně o obrázcích (ač se na to koukalo výtečně) a o něco více o příběhu, což ho pro mě staví na přednější místo. Výborná hudební složka to jenom potvrzuje (minimálně se tu "neopisovalo"). A Asa má v mých očích našlápnuto slušným směrem, díky němu mi tak nějak nevadilo, že hlavní postava je vlastně dítě. 8,5/10 Update: Nemíním měnit hodnocení, jen si chci uchovat v paměti pocit, který jsem měla po zhlédnutí filmu s dalším povědomím o celém Enderovi (po čtyřech knížkách a dalších na řadě). A v mém případě to fungovalo, i když jsem vlastně věděla, co se děje. Možná právě proto. Asi teď spíš hodnotím knížky, které jsou vynikající (filmu stále dost chybí), ale film si mě napodruhé získal snad ještě víc, než poprvé. Toť vše.

Ergo Proxy (2006) (seriál)

Velice zajímavý počin, který jsem sice zcela nepochopila a musela jsem hledat pomoc jiných, důvtipnějších, lidí (a s tím vysvětlením mě to celé zpětně baví o to víc), ale který mě bavil po celou dobu. Některé epizody trochu WTF (chcete být milionářem, disneyland), ale jak říkám, 23 epizod, které mě zabavily na jeden víkend. 7/10

Firefly (2002) (seriál)

Výborná kombinace Sci-fi a westernu. Kultovnost je téměř zaručena, už jenom tím, že jej zrušili. Na jednu stranu je to ohromná škoda, protože je to seriál opravdu kvalitní, dle mého, na stranu druhou je to možná dobře, protože se aspoň nestihl dostat do šedivých vod průměru, nedej bože podprůměru. Skvěle obsazené postavy a příběhy, sic často jednodušší, jsou chytlavé a zábavné.

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Tak samozřejmě, že nejsem nezaujatá. Ku podivu, nebo možná ani ne, jsem ale viděla představení, které bylo mnohem spíš o J.L.M, který byl taktéž fenomenální, než právě o Cumberbatchovi, který je předpokládám důvodem, proč vůbec v Čechách opět uvedli aspoň na 4 představení záznam. Je to dáno hlavně tím, že jsem viděla verzi, kde byl v roli monstra Miller a, mimo jiné, jeho stvoření bylo geniální. Co na tom, že se dalo najít spousta much (tak trochu zbytečnost vlaku na začátku, což vypadalo sice opravdu efektně, ale pak jsem pár minut přemýšlela, co to mělo být, místo abych koukala, co se děje). Ani herci mi v ostatních rolích ne vždy sedli. Ale už kvůli ústřední dvojici... Skvělá vyváženost tragédie a komedie, teda spíš tragédie s pár vtípky, které se umocňovaly také tím, že postava Viktora není nepodobná Sherlockovi, takže jsme se v sále smáli i vtipům, které tam nebyly (Viktorovo zapálení pro vědu, když o ní vypráví a hlavně výtečné booooring). Prostě a jednoduše zaujatých 5 hvězdiček.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Pěkně jsem si počkala, než jsem zhlédla všechny díly, než jsem se rozhodla ohodnotit. Je faktem, že tohle hodnocení jsem měla vyřešený už někdy kolem půlky, ale co. Parádní příběh se skvělou humornou i dramatickou složkou. Spousta malých odkazů napříč všemi díly. Propracované postavy, hudba, setting. No, na to, že to je moje první pořádný anime, tak nasadilo laťku pěkně vysoko. 64 dílů. Napadá mě jeden jediný, co tam byl zbytečný. No, jsem fakt nadšená. Co teď?

Funny Games USA (2007)

Příšerný film. Ale hrozně dobře natočený. Musím uznat, že je to opravdu dobrý, ale fakt strašně příšerný film. Šla bych na plný počet, nebýt ovladače. Už nikdy více...

Gravitace (2013)

Audiovizuální pochoutka. Připomínalo mi to dokumenty pro IMAX s trochu menším podílem dokumentarity a trochu větším podílem příběhu. Kterého tu moc není, ale na to si ani Gravity nehrálo. Hrálo si na pěkné obrázky, výborné herecké výkony a perfektní obrazové sdělení. Hodina a půl je perfektní formát a Price má výbornou hudbu (až na ten Time, který jsem tam stále slyšela...) 8/10

Hawking (2004) (TV film)

Cumberbatch je Hawking. Perfektní adp. Na jeho výkonu stojí celý dokument (nepodceňuju ostatní herce, jenom pro mě zapluli do pozadí) a za jeho výkon dávám 4.

Hereafter (2013)

Zajímavý kraťas, který mi ale přijde mírně nedotažený. Jsem v mnoha ohledech líný divák a tady by mi rozhodně prospělo, kdyby bylo nějaké polopatičtější vysvětlení... Nebo aspoň návod k použití. Možná ale něco zůstalo ztraceno v překladu a proto mi nějaká důležitá informace ušla. Nicméně mě to bavilo (celých 36 minut, ne 5...), některé herecké výkony byly sice sporné, ale zase to vykompenzovalo prostředí. 5.5/10 (k vidění na YouTube)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jak již bylo řečeno: Lepší než díl první, stále však úděsně natahovaný příběh, který tak vyznívá dost prázdně. Spousta wtf momentů, patrně na pobavení... První půlku filmu jsem se tiše nudila, nejspíš kvůli celkové únavě i v jednom místě usínala (nemůže za to plně jenom film). Druhá půlka byla dostatečně plná akce na to, aby se na ni dalo pohodlně koukat. S nástupem draka na scénu přišlo pár úžasných okamžiků. Martin Freeman je vynikající herec, což je jedna z myšlenek, která mě provázela vlastně celým filmem, ale právě u draka to mnou rezonovalo nejsilněji. Nějak se ale nemůžu zbavit pocitu, že kdyby byl Hobit filmem jediným, prospělo by mu to nehorázně. Perličkou byly závěrečné titulky, kdy mě píseň docela dost překvapila, teď si ji však neustále pouštím dokola. Nu, takových 6.5/10.