• Krátkometrážní

Příliš mnoho tajemství (2011)

Sledováno bez titulků, pár věcí mi tudíž uniklo, ale asi jsem stejně byla naladěna na stejnou vlnu, takže se všechno to hlavní dalo bez problémů pochopit. Vztah obou bratrů bylo děsně zajímavý pozorovat, i vývoj samotné postavy Davida. Napohled idylický vztah s Dawn se nakonec taky vrátí do napohled idylického, z tohohle ohledu je ten otevřený závěr naprosto parádní. Výborná řeč těla a očí všech herců mi tam patrně zastoupilo všechny uniklé dialogy. Ale... Přece jenom mi to nedalo tolik. Místy to bylo příliš dlouhé, ačkoliv i na to se pěkně koukalo, ale moc to filmu neprospělo. 8/10

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nevím, co přesně filmu vytknout, asi proto skončil s hodnocením 4* (bezprostředně po vidění to bylo tak na velmi silné 3*). Vlastně se mi to líbilo. A nelíbilo zároveň. Bylo to dlouhé, místy asi nudilo, ale vlastně ani ne, protože si zase všechny scény krásně vybavuji a i nadále ve mě zážitek přetrvává. Bylo to fascinující, dlouhé (a zase nevím, jak moc negativní to je, na místě mi to přišlo příliš, ale ono to asi nijak jinak být nemohlo...), krásné ve své syrovosti. Některé scény mírně k smíchu (svojí absurdností). No, jsem tím filmem celkem rozpolcena... DiCaprio byl skvělý ,ale osobně si myslím, že byl jinde lepší, nebo měl spíš více co hrát, tady to o tom moc v jeho roli není, to byl Hardy lepší. Film je po všech stránkách doladěn k dokonalosti (hudba, kamera...). Ale... No, jak říkám, nevím, co si o filmu mám myslet. A zatím nemám chuť ho vidět znova, abych to zjistila. 7/10

Rivalové (2013)

Perfektní kamera (skvělé záběry ze závodů), perfektní Niki Lauda, perfektní hudba (po dlouhé době první Zimmer, u kterého mi nebylo jasné, že je to Zimmer). Neschopnost rozhodnout se, komu vlastně fandím, ač byl tedy Niki celou dobu tak trochu favoritem. Všechno tohle přispívá k faktu, že se jedna v mých očích o patrně nejlepší film roku 2013, který jsem doteď viděla. 9/10

Říjnové nebe (1999)

Pěkné zpracování skutečné události, vyvolalo to ve mně tak trochu touhu si přečíst knížku. Obdivuju ty kluky a jsem ráda za film, který jejich příběh tak pěkně zprostředkuje.

Říše slunce (1987)

Christian Bale v mini verzi je stejně skvělý jako v dospělé. Navíc připočtu skvělý příběh, hudbu, pár skvělých hlášek (my LIFE, fotografující Bůh, brambory aj.), odečtu pár kravin a zbyde mi fakt dobře strávené dopoledne. 8/10

Serenity (2005)

Chápu, že neviděl-li někdo seriál, v samotném Serenity může tápat. Jakožto čerstvý přírůstek do fandomu Firefly ale pro mě Serenity byla výborným zakončením a završením celého díla. Bavila jsem se celou dobu a konečně měla River přesně tolik prostoru, kolik potřebovala. Zápletka vynikající, hudba, triky, já prostě nemám co vytknout. Takže asi tak.

Sherlock (2010) (seriál)

Pro mě nejlepší seriál ever. Stojí to převážně na hereckých výkonech všech představitelů, hlavně Cumberbatche s Freemanem, kteří teda předvádí úžasný koncert. Jim zdatně sekunduje Scott coby výtečný Moriarty. Ještě se mi nestalo, že bych se u něčeho smála takovým nadšením z toho, co vidím. Reichenbach Fall to dokázal a drží se pro mě na špici, Scandal v závěsu. I slabší díly (ach, ty prostředky sérií...) jsou vysoce nad průměrem toho, co jsem kdy viděla. Očekávám netrpělivě třetí sérii a hluboce smekám. Kam se hrabe momentální filmový Sherlock.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Zábavné od scény v lese. Do té doby jsem měla co dělat, abych to nevypla. Ovšem ta dotyčná scéna měla takové grády, jaké jsem asi ještě neviděla. Zpomalovačky výborné a vůbec... A pak taky skvělá hudba. Místy jsem víc vnímala ji, než film, ale to tak bylo i u prvního dílu, takže žádná změna. Herectvo dobré, hlavně Law, který mi příjde lepší jak Downey. Což už je co říct, vzhledem k mé slabosti pro daného pána.

Sherlock - Unaired Pilot (2010) (TV film)

Omylem jsem si to pustila v rámci opětovného zhlédnutí celého Sherlocka. Záměnu jsem si uvědomila až ve chvíli, kdy jde "opilý" Sherlock za taxikářem. Je to o něco slábší než výsledné zpracování Study in Pink, ale i tak je to výborný pilot. Bohužel mu to srovnání s aktuálním dílem trochu škodí. Nejsou tam žádné technické třešničky (čehož jsem si ale ani moc nevšimla...), vyloženě mi tam pár scén chybí a tak. Ale aspoň jsem ráda, že tenhle pilot spustil takovou vynikající věc jako je celý seriál.