Sid a Nancy (1986)

mam rad životopisne filmy a ten je z tych lepších. v takych filmoch sa väčšinou herci ktore hraju všetkych tych slavnych ludi ukažu v tom najlepšom svetle. ako napriklad Val Kilmer ked si zahral Jima Morrissona. Gary Oldman určite za Kilmerom nezaostáva! je to slušny herec a opäť to dokazal...cely film bohužial stoji len na nom...

Pomsta Růžového pantera (1978)

je to bohužial riadna slabota. humor tu chyba sakramensky! a nezachrani to ani moj oblubenec Peter Sellers...tak tak tak...velka škoda! dve hviezdičky davam za dobre zohraty uvod a za Sellersa.

Nový svět (2005)

tešil som sa na ten film asi až príliš lebo ma vôbec nenadchol. režiser sa do značnej miery inšpiroval svojim staršim filmom Tenka červena čiara-vnutorne monology, uchvatne zabery na krajinu. bohužial pri Tenkej červenej čiare to fungovalo lepšie. mal som tam pocit že hrdinovia su nedobrovolny mučebnici systemu a ich vnutorne monology vo mne vzbudzovali rešpekt. kdežto v tomto filmy to až tak dobre nefunguje. po hodine som si vlastne uvedomil že je to o ničom. tri hviezdičky dávam za Colina, uchvatnu prirodu a dobre natočenych indianov. to ale na fakt dobry film nestači.

Dítě (2005)

pecka!

Alexander Veliký (2004)

Celkom zaujímavý príbeh vládcu. Neviem nakoľko sa to pridržiava kníh dejepisu ale ako film celkom obstojí. Aj keď pravdupovediac čakal som niečo bombastické v štýle Braveheart, ale aj tak. Je to o.k. Hlavne Colin Farrell ako Alexander je super! zase:)

Test (2003)

Celkom dobrý thriller ktorý stojí predovšetkým na hereckom výkone Colina Farrella. Ten dokonca v hraní poráža aj Pacina!

Most přes řeku Kwai (1957)

výborny protivojnový film! snaď aj lepší než Apokalypsa! a to je už čo povedať! len jedna vec mi na tom vadila ako súčasnému divákovi. tá starecká hudba! už len podľa toho sa dá rozpoznať o aký starý film vlastne ide! ináč stopáž pri tom filme problém nie je lebo film je našlapaný ako sa patrí! hlavne tá uvodná hodina je fakt hustá!