Králova řeč (2010)

Tu som sa ani sekundu nenudila, výborne zrežírované a vyrozprávané. Chválim výkony hlavných postáv a Colinovi ten Oscar pristane. Bolo milé vidieť tu Helenu znova ako človeka a nie ako fantasy/burtonovskú príšeru :P

Hanebný pancharti (2009)

Tento film som si sama sebe dala v 2009 ako darček k narodkám a že to teda bol doteraz da best gift evä... 121% bezpodmienečne! --- "This is going to be my masterpiece!"

The Maker (2011)

DEADline mindfcuk... wow!

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Nebyť tej poslednej série s mladými študentami.... tak aj tak hodnotím plný počet! --- "What has two thumbs and doesnt give a crap?" Bob Kelso

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Celý film môžem premeškať, keď to beží v telke... ale VŽDY si vyčíhnem tú scénu, kde na konci Gandalf zjazdí ten strmák na koníkovi a za ním banda Eómerovcov s ranným slnčiskom v chrbtoch... zimomriavky porád päť minút. Zakaždým. A to je teda umenie spraviť takú silnú scénu, čo má také účinky každý jeden raz. No a zvyšok filmu, jasné, super. Druhé diely už pravidelne bývajú slabšie ako prvé a menej dramatické ako posledné. Ale nesmú chýbať :P

Precious (2009)

Pri tomto filme mi regulérne prišlo zle, preto sa ho neodvažujem pozerať tak skoro druhýkrát (videné v 2010). A to som teda riadny masochista. Úžasná emócia, aj keď surová. Človek musí milovať každé kilo navyše Gabourey Sidibe. 90%

Někdo to rád horké (1959)

Je to roztomilé a svižné, ja som sa nenudila. Dokonca mi to nevadilo ani o týždeň si to zopakovať znova s kamošom na beer movie večeri. Joe predviedol úžasnú techniku balenia, Daphne je šiši a Osgood duplovane. Monroe je kus, žerem ju v tom filme aj s tou ploskačkou v podväzku (pozn: tvrdé nepijem).

Potomci lidí (2006)

SIlný a napínavý utopistický kúsok. Najkrajšia scéna keď vojaci ustupujú na konci matke s dieťaťom. Ja som plakala. 92%

Lásky čas (2013)

Z romantickej komédie to nemalo nič a zároveň všetko. Klišé a nepredvídateľne originálne zároveň. Bolo to milé, nekonfliktné, veselé, dojemné, krásne a precukrované. A NO A ČO! Mne to po sérii blbých dní dvihlo náladu, rozosmialo ma to a aj som si cvrkla z očí. Plusy: 1.Ako sa z trochu trtka stal ten najlepší chlap pod slnkom (ach, ten úsmev!). 2.Rozhodne najlepšia svadba, aká mohla byť! 3.Páčila sa mi aj myšlienka (aka veľké tajomstvo cestovania v čase), že každý deň si má Tim prežiť najprv normálne a potom s uvedomením si krásy všedného dňa. A mám chuť sa znova zamilovať po rokoch;) Ja tento film rozhodne odporúčam! 88%

Zmizení (2013)

Keď si človek uvedomí, že akokoľvek sa Keller snažil, aj tak prd pomohol detektívovi pri vyšetrovačke. V podstate sú to dve nezávislé pátračky spojené paralelne do jedného filmu. Hm, niečo nové, to sa mi páči. Po hodine kolegyňa vedľa mňa aj tak prišla na to, kto to bol. Ďalšiu hodinu na to vyplávali na povrch nové skutočnosti (chlapík s bludiskami a hadmi), čo mňa osobne teda zmiatlo. Neobvyklé takto sa pohrávať s divákom, to sa mi páči ešte viac. Loki všeobecne bude odteraz asi moja obľúbená postava (a nielen filmová), lebo kdekoľvek sa objaví, je to zážitok. Raz budem vedieť šoférovať ako on-s krvavým okom, v daždi a v premávke.