Šéfové na zabití (2011)

A to som si myslela, že sa v kine budem válať pod sedadlom od smiechu... Trailer nasľuboval hory-doly, samý humor, takže od tohto filmu som čakala ooooveľa viac. Jednu hviezdu za dobre rozbehnutý začiatok, druhú za cedítko a koks a tretiu Kevinovi Spaceymu. Viac hviezdičiek to u mňa bohužiaľ nenaškriabe...

Černá kniha (2006)

Zápletka tak akurát, atmosféra a vizuál taktiež, postavy uveriteľné a na vojnový film pomerne dosť nahotiniek, ktoré vlastne ani nevadili. Dobre sa na to ako na celok pozerá a v postate tu nemám ani čo vytknúť... asi len to, že 145 minút je trochu dosť a chvílku sa to tam vlieklo.

Black Books (2000) (seriál)

Neúctivé, sarkastické, hlučné, absurdné, vtipné, britské, hedonistické. Kultové. Osemnásť častí anglického humoru je naozaj málo, na druhú stranu, skončiť treba v najlepšom (na rozdiel od Linehanovho IT Crowd alebo nekonečných amerických seriálov).

Zkažená úča (2011)

Z traileru by sa dalo usudzovať, že ide o dobrú komédiu v zmysle učiteľka vs. žiaci. Nič z toho sa nedeje. Tak preafektovaný film som už dávno nevidela, hercom nežeriem ani pol slova a Justin by si za toto možno zaslúžil aj celý záhon Zlatých malín. Jednu hviezdu pre Segela a druhú za scénu v telocvični, kde do seba hádzali lopty.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Ďalší morbídny príbeh v burtonovskej monochromatickej šedi, sem-tam doplnené nejakou živšou farbou (napr. krvavou červenou;)). Hudba chytľavá, jendotlivé motívy sa často opakujú a po chvílke to začne trošičku nudiť. Ale inak sa na to dobre pozerá. Čo som si však všimla až teraz, a celý film mi to potom nešlo do hlavy, bolo, ako sa tie mŕtve telá dostali z vrchného poschodia do suterénu, keď na prízemí má Mrs.Lovett obchod s koláčmi. To ako šli nenápadne skrz miestnosť alebo čo? Tvocovia to asi trochu nedomysleli, takže body dole. Tentokrát za 3*.