Světla páteční noci (2004)

Kdyby byl celej film jako posledních 30 minut, žadonila bych snad veličensto csfd vo možnost dát za šest. To ale můžu jít rovnou stanovat na stadion, že jo. Takže jo, super, pukrle pro kameramana a střihače.

Závrať (1958)

Dobrej nápad, výbornej konec, to jo. Ale měla jsem místy podobnej pocit jako některý kolegové, a sice, že je to svoje vlastní parodie. Nějak mi ten starej styl režie a herectví nesed. Z čeho jsem se ale vrtěla konstantně, byla vlezlá, votravná muzika.

Bílá vrána (2008)

To si takhle ležim v lehký letargii těsně před usnutím u televize a znuděně přepínám programy. A najednou koukám na nějakýho retardovanýho puberťáka, jak s veselym kvíkotem zdrhá z baráku jen ve slipkoních a teniskách a za nim peláší stejně vymóděnej puberťák, kerej má ale všech pět pohromadě, za to ale nestihnul ani vobout boty . A já se smála, fakt vod srdce. Bylo to komický a tragický zároveň. A když se v další scéně objevila Toni Collette s panděrem těsně před porodem, byl program na další hodinu a půl jasnej. Povedená rodinka. Z některejch scén mi běhal mráz po zádech, protože byly tak skvěle zahraný, ale hlavně tak děsivě reálný, až mě s knedlíkem v krku popadala panika, že se odehrávaj přímo u mě v obejváku. Fakt pecka. Na Gilberta zapomeňte, ten je sice dokonalej, ale jinak.

Strýc (1996)

"You know, life can only be understood backwards. But we have to live it forward."

Láska a smrt (1975)

Pro mě zatím nejlepší Woodyho film. Skvělá, chytrá, absurdní komedie, kde se mezi jednotlivejma scénama nestíháte ani nadechnout a utřít slzy vod smíchu. Dialogy z tohohle filmu by se měly tesat a poslední scéna pouštět povinně každý ráno v televizi na dobrou náladu.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Předvídatelnej, těžko uvěřitelnej a velmi jednoduchej scénář. Robin Williams už mi navíc podobnejma rolema leze na nervy. Jednoznačně nejvíc boduje mně neznámej Gale Hansen.

Zákon gangu (2008) (seriál)

Ač na blonďáky nejsem, Charlie Hunman mi s přehledem vod první vteřiny trhá rodidla. To je ale jen jeden z mnoha bodů k dobru. K prvnímu dílu jsem přistupovala trochu s nedůvěrou, která se se závěrečnejma titulkama rozplynula jak pára nad hrncem. Zatim moc nevim proč, ale tohle je nějak jinej seriál. Je syrovej, temnej a nebezpečnej. A navíc, hraje tam Peggy Bundová:)

Černá labuť (2010)

Existuje na světe krásnější, křehčí bytost, než tenhle božskej anděl v podobě Natalie Portman? NE! A eště že tak, my vobyčejný ženský bychom se namísto obdivu a poklon užárlily k smrti.